Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dżihadyści w Europie. Ich ulubiona broń to internet

0
Podziel się:

Terroryści islamscy werbują dżihadystów przez internet używając języka hiszpańskiego.

Dżihadyści w Europie. Ich ulubiona broń to internet
(AP/Fotolink/East News)

W przesłaniu umieszczonym na popularnej stronie internetowej zapowiedzieli odzyskanie Andaluzji - regionu na południu Hiszpanii.

Wideo zostało udostępnione dzień po ogłoszeniu przez Islamskie Państwo Iraku i Lewantu przywrócenia kalifatu - państwa, które powstało na terytorium Syrii i Iraku po śmierci Mahometa.

Na filmie widać dwóch mężczyzn. Informują, że przemawiają z Syrii. Starszy, który ma _ mówić w imię prawdy _, przypomina, że Hiszpania jest ziemią jego przodków. _ Ostrzegam, że przewodzi nam flaga islamu. I będziemy dla niej umierać, dopóki nie odzyskamy wszystkich okupowanych ziem, od Dżakarty do Andaluzji _ - zapowiada.

Służby bezpieczeństwa donoszą, że internet stał się dla terrorystów islamskich nie tylko źródłem informacji, ale też agitacji. Za jego pośrednictwem są werbowani ochotnicy do Syrii czy Iraku. Tam też umieszczane są filmy szkoleniowe dotyczące m.in. przygotowywania samobójczych zamachów.

Policja informuje, że aresztowany w Hiszpanii w marcu przywódca największej siatki werbującej dżihadystów miał 18 adresów mailowych, 25 blogów i 20 adresów na portalach społecznościowych.

Czytaj więcej w Money.pl
"Ta akcja musiała się zakończyć szturmem" Terroryści wiedzą już, że nie wyjdą z tego żywi, dlatego chcą zabić jak najwięcej osób, by Allah był dla nich łaskawy - uważa były żołnierz GROM Krzysztof Przepiórka.
Połowa rebeliantów w Syrii to dżihadyści Blisko połowa sił walczących z reżimem syryjskim to islamiści o różnym stopniu radykalizacji - ocenia brytyjska grupa konsultingowa do spraw obronności IHS Jane's.
Dżihad w ramadan. Wezwano do walki To jego pierwsze oświadczenie od ogłoszenia w niedzielę kalifatu na terenach zajętych w Syrii i Iraku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)