Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dżihadyści opanowali uniwersytet w Ramadi

0
Podziel się

- Studenci, a zwłaszcza szyici, wpadli w panikę - powiedział jeden z zakładników, student Ahmed al-Mehamdi.

Dżihadyści opanowali uniwersytet w Ramadi
(Zoriah/Flickr)
bEseWtTp

Bojownicy radykalnego ugrupowania Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL) wzięli studentów i pracowników jako zakładników - poinformowała policja.

Uzbrojeni napastnicy zabili też trzech policjantów pełniących straż przy wejściu na teren uniwersytetu, a studentów zamknęli w akademiku.

_ - Mężczyźni zabrali część studentów z akademika do innych pomieszczeń. Nas uwięzili w pokojach. Studenci, a zwłaszcza szyici, wpadli w panikę _ - powiedział jeden z zakładników, student Ahmed al-Mehamdi.

bEseWtTr

Część Ramadi, miasta położonego 100 km na zachód od Bagdadu, w zachodniej prowincji Anbar, jest od stycznia w rękach rebeliantów, w tym ISIL. ISIL chce utworzyć własne islamskie państwo, którego granice sięgałyby terytorium Libii.

Demonstracja siły dżihadystów odbywa się nazajutrz po gwałtownych walkach pomiędzy rebeliantami a siłami bezpieczeństwa w prowincji Niniwa, które kosztowały życie 36 osób.

Armia i policja prowadzą od końca grudnia ubiegłego roku w sunnickiej prowincji Anbar operację w celu wyparcia z niej bojowników z ISIL.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/m260674.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/terroryzm;w;syrii;zwiazany;z;al-kaida;isil;dokonal;egzekucji;21;osob,146,0,1478546.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zabili 21 osób. Ciała wrzucili do studni Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka żołnierze ISIL dokonali egzekucji 17 osób w Haritan, na północny zachód od Aleppo. Ciała zabitych, wśród których są bojownicy syryjskiej opozycji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/m246010.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/terroryzm;w;iraku;bomba;eksplodowala;w;poblizu;targowiska,55,0,1462071.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Bomba eksplodowała w pobliżu targowiska Co najmniej 26 osób zginęło, a 67 zostało rannych w siedmiu zamachach bombowych, do których doszło dzisiaj w Bagdadzie - poinformowały irackie źródła policyjne i szpitalne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/m89784.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/onz;alarmuje;prawie;pol;mln;irakijczykow;ucieklo;z;prowincji;anbar,139,0,1558411.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Pół mln Irakijczyków uciekło z tej prowincji Prawie 480 tys. Irakijczyków uciekło z kraju przed walkami toczącymi się między siłami rządowymi a rebeliantami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/m274242.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/seria;zamachow;iraku;co;najmniej;54;zabitych,140,0,1549452.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Seria zamachów Iraku, co najmniej 54 zabitych Jak poinformowały źródła bezpieczeństwa i medyczne, najwięcej ofiar było w Bagdadzie i Mosulu.
bEseWtTS
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)