Notowania

pkw
05.12.2014 13:14

Dziennikarze ponownie przed sądem za PKW

Warszawski sąd rejonowy przesłuchuje świadków w sprawie zatrzymanych w PKW dziennikarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS/Bartosz Krupa)

Chodzi o fotoreportera PAP Tomasza Gzella oraz reportera TV Republika Jana Pawlickiego, których policja zatrzymała w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w nocy z 20 na 21 listopada.

Mimo, że proces odbywa się w trybie przyspieszonym, to sąd obraduje już trzeci raz i po raz trzeci przesłuchuje świadków. Dziś ponownie zeznają policjanci, którzy interweniowali w Państwowej Komisji Wyborczej.
Dziennikarzy zatrzymano podczas wyprowadzania z siedziby komisji osób, które okupowały pomieszczenia, żądając unieważnienia wyborów.

Dziennikarze usłyszeli zarzuty takie jak pozostali okupujący siedzibę PKW: naruszenia miru domowego i nieusłuchania polecenia opuszczenia lokalu. Dziennikarze podkreślają, że w PKW wykonywali swoje obowiązki.

Oprócz dziennikarzy i obecnych wówczas w PKW policjantów - zeznawać będzie m.in. szef kancelarii prezydenta Jacek Michałowski. To dlatego, że Państwowa Komisja urzęduje w budynkach kancelarii głowy państwa. W charakterze świadków w sądzie zjawią się również były szef PKW Stefan Jaworski i sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS chce zmian w powoływaniu PKW Posłów czeka między innymi blok głosowań, a w nim wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu nowelizacji kodeksu karnego.
Piechociński odpowiada na zarzut fałszerstw Wicepremier Janusz Piechociński powiedział, że zawiódł system informatyczny PKW, a nie demokracja.
Dziennikarze zatrzymani w PKW. Dzisiaj proces Warszawski sąd rejonowy zbierze się dziś w sprawie zatrzymanych dziennikarzy . Chodzi o fotoreportera PAP Tomasza Gzela oraz reportera TV Republika Jana Pawlickiego, których policja aresztowała w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w nocy z 20 na 21 listopada.
Tagi: pkw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz