Notowania

włochy
04.10.2012 06:06

Dziennikarz dostał 350 tys. euro odszkodowania

350 tysięcy euro odszkodowania otrzymał od włoskiego rządu brytyjski dziennikarz, którego brutalnie pobiła policja w Genui podczas zamieszek w czasie szczytu G8 w 2001 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daveness_98/CC/Flickr)

350 tysięcy euro odszkodowania otrzymał od włoskiego rządu brytyjski dziennikarz, którego brutalnie pobiła policja w Genui podczas zamieszek w czasie szczytu G8 w 2001 roku. Doszło tam do ogromnych nadużyć ze strony policji, której szefów potem osądzono.

44-letni dziennikarz Mark Covell wyraził satysfakcję, że po 11 latach, jak podkreślił, _ batalii _ podpisał porozumienie z MSW Włoch w sprawie zadośćuczynienia za to, co spotkało go podczas najścia policji na szkołę Diaz w Genui, gdzie zatrzymali się antyglobaliści przybyli z wielu krajów w związku ze szczytem _ ósemki _.

W lipcu 2001 roku policjanci w poszukiwaniu anarchistów, sprawców gwałtownych starć na ulicach stolicy Ligurii pobili dziesiątki młodych ludzi, wśród których był brytyjski dziennikarz freelancer. W rezultacie pobicia był on nieprzytomny przez 14 godzin. Doznał perforacji płuca, miał połamane palce i złamanych osiem żeber. Był on jedną z 30 osób, które trafiły wówczas do szpitala.

Dziennikarz podkreślił, że na nagraniach filmowych widać, jak jest _ torturowany _ przez funkcjonariuszy. Dodał, że nikt jednak nigdy nie ustalił ich tożsamości. Dlatego Brytyjczyk zapowiedział, że będzie dalej próbował szukać sprawców pobicia.

25 policjantów, wśród nich oficerowie wysokiej rangi, otrzymało wyroki więzienia za wydarzenia w szkole Diaz, które zatwierdził w lipcu Sąd Najwyższy. W ogłoszonym we wtorek uzasadnieniu tego wyroku Sąd określił postępowanie policji jako _ czysty pokaz siły _ i nazwał je _ cynicznym i sadystycznym _. _ Tym samym Włochy zostały zniesławione w oczach całego świata _ - podkreślono w pisemnym uzasadnieniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Wezwała policję, bo syn nie chciał się uczyć Kobieta zadzwoniła na policję mówiąc: _ Proszę przyjechać, nie daję już rady, nie wiem, co zrobić z moim synem, to łobuz _.
Siedmiolatek zdemolował parking. Kijem Rodzice małego Włocha, którzy nie mieli pojęcia, co wyprawia ich syn, zapłacą za szkody.
"Bestia" za kratami. Wpadł przez rodzinę Włoska policja aresztowała Francesca Matrone _ Bestię _, jednego z szefów neapolitańskiej mafii.
Tagi: włochy, brytyjczyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz