Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dzieci w armii. Birma zwalnia młodych żołnierzy

0
Podziel się

W czerwcu 2012 roku ONZ i władze państwa podpisały plan działania, mający na celu zapobieganie werbunkowi dzieci i powrót do życia w cywilu młodych, którzy już znaleźli się w wojsku.

Dzieci w armii. Birma zwalnia młodych żołnierzy
(gforbes/CC BY-NC 2.0/Flickr)
bEpVMzpN

Władze Birmy zwolniły ze służby wojskowej 68 młodych ludzi, którzy zostali wcieleni do sił zbrojnych, gdy byli niepełnoletni - poinformowała Organizacja Narodów Zjednoczonych w komunikacie, wzywając do zwolnienia wszystkich dzieci żołnierzy.

W czerwcu 2012 roku ONZ i władze birmańskie podpisały plan działania, mający na celu zapobieganie werbunkowi dzieci i powrót do życia w cywilu młodych, którzy już znaleźli się w wojsku.

Dziś zwolniono do cywila największą liczbę młodych ludzi od podpisania tego planu. Wcześniej łącznie do życia w cywilu powróciło 176 młodych ludzi. Mimo tych kroków armia, często oskarżana o łamanie praw człowieka, wciąż werbowała dzieci, ale w mniejszych niż wcześniej liczbach - twierdzi ONZ.

bEpVMzpP

_ - Nadszedł czas na masowe zwolnienie wszystkich dzieci ze służby w birmańskiej armii _ - oświadczyła przedstawicielka ONZ w Birmie Shalini Bahuguna.

Nie ma żadnych wiarygodnych danych dotyczących liczby niepełnoletnich pełniących służbę w birmańskiej armii. Wiele grup rebelianckich wywodzących się z mniejszości etnicznych także jest oskarżanych o werbowanie dzieci żołnierzy.

W 2011 roku rządzący Birmą od 1962 roku wojskowi przekazali formalnie władzę popieranej przez nich administracji cywilnej. Prezydent Thein Sein rozpoczął wówczas dialog z demokratyczną opozycją, osiągnął pojednanie z mniejszościami etnicznymi oraz przywrócił prawo do organizowania strajków i tworzenia związków zawodowych. Od tego czasu reżim uwolnił w kilku falach setki opozycjonistów, mnichów buddyjskich, dziennikarzy i adwokatów.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/m75758.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/onz;przestepczosc;zorganizowana;przynosi;870;mld;dol;rocznie,207,0,1352143.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Przestępcy na całym świecie zarabiają... - _ Grupy przestępcze mają więcej pieniędzy niż jakiekolwiek instytucje publiczne _ - poinformował dyrektor Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) Jurij Fiedotow.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/m215886.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rzady;w;birmie;prezydent;spelnia;swoja;obietnice,16,0,1351184.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prezydent wypuszcza więźniów politycznych Władze państwa rozpoczęły dzisiaj uwalnianie 73 więźniów politycznych - oznajmiła specjalna rządowa komisja, złożona w części z byłych osadzonych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m45434.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pomoc;humanitarna;onz;skarzy;sie;na;brak;funduszy,196,0,1348036.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Potrzebują blisko 13 miliardów. Na co? Organizacja poinformowała dzisiaj, że do tej pory otrzymała jedynie 40 procent ogólnej kwoty 12,9 mld dolarów na pomoc humanitarną dla 73 mln osób na świecie.
bEpVMzqq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)