Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Działkowcy w Strasburgu. Zobacz, po co

0
Podziel się:

Polscy działkowcy skarżą się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Działkowcy w Strasburgu. Zobacz, po co
(Mikdam/Dreamstime)
bEEMVKbp

Polscy działkowcy skarżą się do Strasburga na wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o decyzję, która sankcjonuje odebranie im działek. Pod koniec stycznia przyszłego mają wygasnąć prawa majątkowe Polskiego Związku Działkowców. Zajmowane przez niego grunty wrócą do gmin lub Skarbu Państwa bez odszkodowań.

Tomasz Terlecki, radca prawny PZD, wyjaśnia, że może to spowodować to likwidację Związku, a tym samym prawa do gruntów, którymi dysponuje, wygasną. Stracą na tym przede wszystkim użytkownicy działek.

Terlecki wskazuje, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego skutkuje rozwiązaniami, które są niezgodne z ustawą zasadniczą. Chodzi o działkowców, którzy nie ze swojej woli przestaną być członkami związku, do którego dobrowolnie przystąpili, ale też ich prawa majątkowe.

bEEMVKbr

Skarżący wnioskują o zobowiązanie Państwa Polskiego do wprowadzenia regulacji, zapobiegających naruszaniu praw, chronionych Konwencją działkowców. Żądają również prawa do odszkodowania, jeśli działki zostaną im odebrane.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak Solidarna Polska broni działkowców Partia przygotowała projekt ustawy o ogrodach działkowych, który gwarantuje, że dotychczasowi użytkownicy zatrzymają działki.
Działkowcy zostaną. Miasta nie chcą 30 mld Grunty pod ogródkami w ośmiu największych miastach Polski mogą być warte około 30 mld złotych.
"Sędziowie nas skrzywdzili, to Białoruś" Trybunał Konstytucyjny orzekł o niekonstytucyjności ustawy o ogródkach działkowych.
bEEMVKbS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)