Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
20.07.2014 08:53

Działalność gospodarcza. Włochy mają swojski raj podatkowy

Miejscowość Tula na Sardynii we Włoszech z roku na rok się wyludnia. Lokalne władze stosują interesujące zachęty, by to zmienić.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CdePaz/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Miejscowość Tula na Sardynii we Włoszech z roku na rok się wyludnia. Lokalne władze, chcąc przyciągnąć nowych mieszkańców, przedstawiają ją jako... raj podatkowy.

_ Macie dość podatków? Myślicie o tym, by porzucić Włochy i uciec do któregoś z rajów podatkowych? Nie róbcie tego, wystarczy, że przeniesiecie się do naszego miasteczka _ - tak zachwalają Tulę jej burmistrz oraz asesor do spraw propagandy, ludzie młodzi i dynamiczni, którzy nie chcą biernie przyglądać się jej stałemu regresowi, głównie z powodu starzenia się mieszkańców, zerowego przyrostu naturalnego oraz wzrostu bezrobocia.

Ich obietnice nie są gołosłowne. W sardyńskim miasteczku od lat nie zmienia się opłata za wywóz śmieci, zlikwidowano podatek komunalny od nieruchomości. Wszędzie indziej we Włoszech płaci się za to coraz więcej. Pod tym względem rzeczywiście Tula może uchodzić za raj podatkowy. I to w zasięgu ręki, bo żeby się w nim znaleźć, nie trzeba wyjeżdżać za granicę.

Czytaj więcej w Money.pl
Tutaj wszyscy muszą być mili do 14 września Administracyjny nakaz uprzejmości wobec turystów wydał przedstawicielom branży handlu i usług burmistrz miasteczka Crucoli, w Kalabrii na południu Włoch.
1500 euro grzywny za kradzież piasku Turysta skradł 10 kilogramów piasku z plaży na Sardynii we Włoszech.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz