Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bronisław komorowski
20.07.2012 12:33

Dymisja Sawickiego teraz w rękach prezydenta

PSL uważa, że nowy minister rolnictwa powinien zostać powołany jak najszybciej, bo trzeba podejmować pilne decyzje dotyczące Wspólnej Polityki Rolnej UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hubert Matys/REPORTER)

Decyzja prezydenta Bronisława Komorowskiego ws. wniosku o odwołanie Marka Sawickiego ze stanowiska ministra rolnictwa zapadnie w przyszłym tygodniu - powiedziała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

[Aktualizacja: godz. 13:50]

Premier Donald Tusk, który przyjął dymisję Sawickiego, wczoraj przesłał wniosek w tej sprawie do prezydenta. Dodał, że osobiście będzie nadzorował resort. Wyjaśnił, że zanim powoła nowego szefa resortu, chce wcześniej otrzymać od koalicjanta scenariusz uzdrowienia sytuacji w agencjach działających w sektorze rolnictwa.

PSL uważa jednak, że nowy minister rolnictwa powinien zostać powołany jak najszybciej, bo trzeba podejmować pilne decyzje dotyczące Wspólnej Polityki Rolnej UE.

Środowa dymisja Sawickiego to pokłosie publikacji _ Pulsu Biznesu _, który ujawnił rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem na temat możliwych nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa, w tym w spółce Elewarr (należącej do Agencji Rynku Rolnego).

Do siedziby Elewarr wkroczyli już agenci CBA. Biuro sprawdzi sposób zarządzania majątkiem i koszty związane z kierowaniem spółką.

Czytaj więcej w Money.pl
Do spółki Elewarr weszło CBA. Sprawdzi wydatki zarządu - _ To będzie najbardziej prześwietlona spółka, jaką tylko można sobie wyobrazić _ - grozi premier.
Dyrektor Elewarru do dymysji? "Dla faceta z jajami - najrosądniejsze" Wicepremier stwierdził, że ten, kto doprowadził do takiego bałaganu, powinien usunąć się w cień.
Tusk podjął pierwszą decyzję w sprawie Sawickiego Premier zapowiedział wprowadzenie poważnych zmian w funkcjonowaniu Ministerstwa Rolnictwa.
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz