Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sejm
25.09.2013 10:31

Dymisja generała Janusza Noska. Będzie utajnione posiedzenie Sejmu?

Ruch Palikota chce, żeby premier przedstawił powody odwołania szefa kontrwywiadu. Jednak wniosek, który złożył, nie spełnia wymogów formalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)
Janusz Nosek

Prezydium Sejmu zdecydowało, że wniosek Ruchu Palikota o przedstawienie przez premiera na utajnionym posiedzeniu Sejmu informacji o powodach odwołania szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego generała Janusza Noska (na zdjęciu) trafi do komisji ds. służb specjalnych.

Informację tę przekazał wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak z PSL. _ - Wniosek został złożony z uchybieniami formalnymi - nie ma wystarczającej liczby podpisów. Prezydium Sejmu zdecydowało, że trafi on do sejmowej komisji ds. służb specjalnych i rekomendacja komisji w tej sprawie będzie rozstrzygająca _ - powiedział Grzeszczak.

Ruch Palikota chciał, by na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Sejmu premier Donald Tusk przedstawił informację o powodach odwołania szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Janusza Noska. Informacja miałaby zostać przekazana na zamkniętym posiedzeniu Sejmu.

Wczoraj wieczorem wniosek w tej sprawie został złożony w gabinecie marszałek Sejmu Ewy Kopacz - poinformowali posłowie Ruchu Palikota Łukasz Gibała i Sławomir Kopyciński.

O decyzji premiera Donalda Tuska w sprawie rozpoczęcia procedury odwołania szefa SKW poinformowało w piątek w zeszłym tygodniu Centrum Informacyjne Rządu. CIR podało, że wniosek o odwołanie generała złożył szef MON Tomasz Siemoniak.

Według doniesień medialnych odwołanie Noska może mieć związek z konfliktem między szefem SKW i wiceszefem MON gen. Waldemarem Skrzypczakiem, chociaż bezpośrednim powodem miały być nieprawidłowości związane z ustawianiem przetargów na ochronę lotniska w Malborku (Pomorskie). Pragnące zachować anonimowość źródło w MON powiedziało, że minister obrony nie był zadowolony, że SKW zawczasu nie wykryła tej sprawy. Na pytanie dotyczące przyczyn odwołania Noska, Siemoniak powiedział: _ Nie będę komentować. To sprawa służb _.

45-letni Nosek kierował SKW od lutego 2008 r. (przez pierwsze trzy miesiące jako p.o. szefa tej służby). Prezydent Bronisław Komorowski awansował go na generała brygady w listopadzie 2010 r.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/m257638.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/korupcja;w;chinach;pod;lupe;trafia;wyzsi;oficerowie,89,0,1388633.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Chiny stają do walku z korupcją w wojsku Prezydent Chin Xi Jinping oświadczył, że korupcja jest zagrożeniem dla przetrwania Komunistycznej Partii Chin i zapowiedział bezwzględną walkę z tym zjawiskiem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/m207466.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/oszustwa;w;wojsku;nie;ma;aresztow;dla;podejrzanych;o;korupcje,0,0,1386240.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Oskarżeni o korupcję w wojsku bez aresztu Chodzi o branie łapówek przy organizowaniu przetargów na ochronę lotniska 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/m262082.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaczynski;rzadowe;rozwiazania;sa;antyrozwojowe,142,0,1382030.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Rządowe rozwiązania są antyrozwojowe" Prezes PiS gorąco kibicuje maszerującym dziś przez stolicę związkowcom.
Tagi: sejm, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz