Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dyktatura w Korei Północnej. Kim Dzong Un świętował rocznicę śmierci ojca

0
Podziel się

Państwowa telewizja pokazała zdjęcia Kima i innych przedstawicieli najwyższych władz w mauzoleum Kumsusan, gdzie spoczywa ciało poprzedniego szefa państwa.

Dyktatura w Korei Północnej. Kim Dzong Un świętował rocznicę śmierci ojca
(PAP/EPA)
bEgJjAtN

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un (na zdjęciu) uczcił dziś pamięć swego ojca, Kim Dzong Ila, w drugą rocznicę jego śmierci. Państwowa telewizja pokazała zdjęcia Kima i innych przedstawicieli najwyższych władz w mauzoleum Kumsusan w Pjongjangu, gdzie spoczywa ciało poprzedniego szefa państwa.

Przed mauzoleum, gdzie spoczywa także ciało Kim Ir Sena, założyciela Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej i dziadka obecnego przywódcy, zgromadziły się tłumy ludzi.

Kim Dzong Il zmarł 17 grudnia 2011 roku, po nim władzę objął jego syn. Oficjalnie uchodzi on za najwyższego dowódcę liczących ok. 1,1 mln żołnierzy północnokoreańskich sił zbrojnych.

bEgJjAtP

W ubiegłym tygodniu świat obiegła nieoczekiwana wiadomość o skazaniu na śmierć i wykonaniu wyroku na Dzang Song Teku, wpływowym do niedawna wuju Kim Dzong Una. Na długiej liście jego przewin wymieniono _ zdradę _, _ działalność kontrrewolucyjną _ i _ próbę przewrotu państwowego _, a także korupcję, złe zarządzanie finansami państwa, dwulicowość, nadużywanie alkoholu i narkotyków oraz rozwiązłość seksualną. Kilka dni wcześniej został wyrzucony z Partii Pracy Korei i pozbawiony wszystkich stanowisk wojskowych.

Dzang Song Tek po poślubieniu ciotki Kim Dzong Una stał się szarą eminencją północnokoreańskiego reżimu i był nawet uważany za najważniejszą osobę w państwie po jego przywódcy. Wielu zagranicznych analityków widziało w nim zwolennika reform gospodarczych.

Jego egzekucja stanowi największy polityczny wstrząs w Korei Północnej od przejęcia władzy przez Kim Dzong Una. Dynastia Kimów od ponad 60 lat żelazną ręką rządzi Koreą Północną.

Czytaj więcej w Money.pl
Płaczą po wielkim wodzu. Do kamery W Korei Północnej trwają uroczystości związane z pierwszą rocznicą śmierci Kim Dzong Ila. Główna ceremonia odbyła się w Mauzoleum Kumsusan w Pjongjangu.
Wuj Kim Dzong Una zapadł się pod ziemię W zeszłym tygodniu południowokoreańskie media donosiły, że podczas podróży służbowej do Chin mężczyzna miał poprosić o azyl polityczny w placówce dyplomatycznej Korei Południowej w tym kraju.
Korea Północna grozi i się zbroi Reżim Kim Dzong Una ostro zareagował na wpłynięcie do portu w Korei Południowej amerykańskich okrętów marynarki wojennej.
bEgJjAuq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)