Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dwóch zatrzymanych w Korei Północnej Amerykanów prosi Waszyngton o pomoc

0
Podziel się:

Na nagraniu Matthew Todd Miller i Jeffrey Edward Fowle przyznali się do popełnienia zbrodni i przeprosili Koreę Północną oraz Stany Zjednoczone.

Dwóch zatrzymanych w Korei Północnej Amerykanów prosi Waszyngton o pomoc
(Senior Airman Jeffrey Allen<br>/CC/UNC - CFC - USFK)

Dwóch amerykańskich turystów oskarżonych przez władze Korei Płn. o zbrodnie antypaństwowe spodziewa się niedługo procesu i surowego wyroku - poinformowali sami Amerykanie na nagranym dziś filmie wideo. Proszą rząd USA o pomoc.

Na nagraniu Matthew Todd Miller i Jeffrey Edward Fowle przyznali się do popełnienia zbrodni i przeprosili Koreę Północną oraz Stany Zjednoczone - pisze AP. Nie jest jasne, czy powiedzieli to z własnej inicjatywy, czy też zostało to wymuszone przez komunistyczne władze - dodaje agencja.

Wypowiedzi tej treści pojawiły się w filmie nakręconym przez ekipę AP Television News. Dziennikarzy zabrano do miejsca przetrzymywania Amerykanów po wielu prośbach kierowanych do władz Korei Północnej o spotkanie z zatrzymanymi.

Todd i Fowle zostali aresztowani w kwietniu po przybyciu do Korei Północnej w charakterze turystów.

_ Ich wrogie działania zostały potwierdzone przez materiał dowodowy i ich własne zeznania _ - głosił czerwcowy komunikat rządowej agencji KCNA. Agencja nie sprecyzowała bliżej, o co obaj Amerykanie zostali oskarżeni. AP pisze, że Amerykanów oskarżono o wrogie działania i naruszenie statusu turystów.

Przypadki zatrzymywania Amerykanów przez władze północnokoreańskie pod zarzutem _ wrogiej działalności _ zdarzały się w minionych latach sporadycznie, jednak ostatnio jest ich coraz więcej. Zdaniem analityków Pjongjang daje w ten sposób wyraz swemu niezadowoleniu z polityki Waszyngtonu.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef chciał zabić pracownika. Rusza proces Oskarżeni to 29-letni Szymon F. - właściciel firmy, w której pracował Dominik B., oraz 21-letni Mateusz R., współpracownik Szymona F. Śledczy oskarżyli ich o usiłowanie zabójstwa i spowodowanie choroby realnie zagrażającej życiu.
Więźniowie dostaną e-czytniki. Gdzie? Podejrzani za pomocą ekranu dotykowego będą mogli czytać dokumenty związane z policyjnym dochodzeniem w ich sprawie, oglądać nagrania wideo oraz odsłuchiwać dźwięki.
Ruszył proces Pistoriusa. Zabił narzeczoną? Prokurator uważa, że było to zabójstwo z premedytacją i doszło do niego po kłótni. Pistorius utrzymuje, że sprzeczki nie było, a on był przekonany, że strzela do włamywacza.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)