Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadmomości
18.01.2013 21:14

Dwie osoby zatrzymano w ramach śledztwa w sprawie zabójstwa Kurdyjek

Nie sprecyzowano, z jakich powodów dokonano zatrzymania ani jaką ewentualnie rolę mogli dwaj mężczyźni odegrać w zabójstwie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(timonysuede/CC/Flickr)

Dwie osoby zostały zatrzymane wczoraj na 48 godzin w ramach śledztwa prowadzonego w związku z zabójstwem w zeszłym tygodniu w Paryżu trzech kurdyjskich aktywistek - poinformowały w piątek źródła dochodzeniowe.

Zatrzymani to urodzeni w 1974 i 1982 roku Kurdowie z bardzo bliskiego kręgu aktywistek - poinformowało agencję AFP źródło policyjne. Według niego jeden z aresztowanych to kierowca jednej z zamordowanych kobiet.

Mężczyźni, mieszkający w La Courneuve na północnych przedmieściach Paryża, zostali osadzeni w areszcie na 48 godzin w czwartek po południu.

Nie sprecyzowano, z jakich powodów dokonano zatrzymania ani jaką ewentualnie rolę mogli ci dwaj mężczyźni odegrać w zabójstwie.

Ciała trzech kurdyjskich aktywistek z ranami postrzałowymi głowy odkryto w nocy z 9 na 10 stycznia w Paryżu. O zabójstwa, noszące znamiona egzekucji, Kurdowie oskarżyli bliżej nieokreślone siły z Turcji lub z zagranicy. Władze w Ankarze utrzymują, że zbrodnia mogła być wynikiem wewnętrznego konfliktu w Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), walczącej zbrojnie od 1984 r. o niezależność Kurdów.

Niektórzy obserwatorzy nie wykluczają, że zabójstwo aktywistek mogło mieć na celu zerwanie rozmów tureckiego rządu z odbywającym karę dożywotniego więzienia przywódcą PKK Abdullahem Ocalanem.

Czytaj więcej w Money.pl
"Francja nie jest sama". Wyślą tam wojska? Inne kraje UE nie wykluczają wsparcia, także wojskowego. Chodzi m.in. o wsparcie logistyczne dla działań bojowych Paryża.
Prezydent Francji potwierdził złe wiadomości Prezydent Francji Francois Hollande potwierdził, że wśród zakładników porwanych dzień wcześniej na terenie kompleksu gazowego we wschodniej Algierii, są Francuzi.
Terroryści zabijają zakładników. Zginął Francuz Denis Allex, przetrzymywany jako zakładnik od 2009 roku, został zabity wczoraj o godz. 17.30 czasu polskiego.
Tagi: wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz