Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dwie ofiary strzelaniny w amerykańskiej szkole

0
Podziel się

Władze USA zidentyfikowały nauczyciela zabitego w szkole w amerykańskim stanie Newada.

Dwie ofiary strzelaniny w amerykańskiej szkole
(J.B Nicholas / Splash News/EAST NEWS)
bErQTqjV

Jest nim 45-letni nauczyciel matematyki, były żołnierz piechoty morskiej. Oprócz niego zginął uczeń, który był sprawcą strzelaniny. Dwóch innych uczniów zostało rannych.

Do tragedii doszło w gimnazjum w miejscowości Sparks. Na kwadrans przed rozpoczęciem lekcji 13-letni uczeń wyciągnął pistolet i strzeli do kolegi. – _ Usłyszeliśmy strzał, wszyscy zaczęli krzyczeć _ – relacjonował zdarzenia uczeń 7 klasy Kyle Nucum.

Nauczyciel podszedł sprawdzić co się stało, kazał uczniowi odłożyć broń. Ten skierował jednak pistolet w stronę nauczyciela i wystrzelił. Gdy nauczyciel padł na ziemię zaczęliśmy uciekać – opowiadają świadkowie.

bErQTqjX

Po zastrzeleniu nauczyciela sprawca wbiegł do budynku szkoły, gdzie postrzelił jeszcze jednego ucznia w brzuch. Potem odebrał sobie życie.

45-letni nauczyciel Michael Landsberry zginął na miejscu. Pozostawił żonę i dwójkę przybranych dzieci. Dwaj postrzeleni uczniowie leżą w szpitalu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Motywy sprawcy nie są znane. Broń którą się posłużył należała do jego rodziców.

Czytaj więcej w Money.pl
ONZ chce wyjaśnień od USA. Była szpiegowana - _ Wiemy o tych doniesieniach i mamy zamiar skontaktować się w tej sprawie z kompetentnymi władzami _ - powiedział rzecznik dziennikarzom.
Kobiety na front. Uznali, że mogą zabijać Sekretarz obrony USA Leon Panetta postanowił znieść zakaz udziału kobiet w walkach na froncie.
Wyzwania dla Obamy: gospodarka, podatki, Iran i Syria Eksperci prognozują, co ponownie może wpędzić amerykańską gospodarkę w recesję.
bErQTqky
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)