Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Duma przyjmuje wolę Krymu o wstąpieniu do Rosji

0
Podziel się:

Rosja będzie sprzyjać społeczno-gospodarczemu rozwojowi Krymu, pomyślności jego mieszkańców, pokojowi, spokojowi i zgodzie na terytorium tej republiki.

Duma przyjmuje wolę Krymu o wstąpieniu do Rosji
(PAP/EPA)

W specjalnej uchwale _ O sytuacji na Krymie _ niższa izba parlamentu Rosji z zadowoleniem odniosła się do wyrażonej w niedzielnym referendum przez mieszkańców półwyspu, w tym Sewastopola, woli wejścia w skład Federacji Rosyjskiej.

Duma zadeklarowała, że swoimi decyzjami i działaniami będzie sprzyjać społeczno-gospodarczemu rozwojowi Krymu, pomyślności jego mieszkańców, pokojowi, spokojowi i zgodzie na terytorium tej republiki.

Stwierdza ponad to, że organy władzy państwowej Krymu będą podtrzymywać na jego terytorium międzyetniczną i międzywyznaniową zgodę, a także językową różnorodność.
Izba także

Wcześniej prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin powiadomił Radę Federacji, Dumę Państwową i rząd o otrzymaniu od Krymu i Sewastopola wniosków o przyjęcie w skład FR - poinformowała służba prasowa Kremla.

Według niej wnioski takie na ręce prezydenta przesłały Rada Państwowa Krymu i zgromadzenie ustawodawcze Sewastopola.

Sewastopol formalnie nie jest częścią należącej do Ukrainy Autonomicznej Republiki Krymu i podlega bezpośrednio władzom w Kijowie na prawach obwodu.

Służba prasowa Kremla podała, że Putin powiadomił inne organy władzy o otrzymaniu tych wniosków zgodnie z art. 6 ustawy konstytucyjnej o trybie przyjmowania do Federacji Rosyjskiej i tworzenia w jej składzie nowego podmiotu FR.

Oczekuje się, że prezydent odniesie się do wniosków Krymu i Sewastopola w orędziu do Zgromadzenia Federalnego, które wygłosi na Kremlu o godz. 15 czasu moskiewskiego (godz. 12 czasu polskiego). Zgromadzenie Federalne tworzą dwie izby parlamentu Rosji: niższa - Duma Państwowa i wyższa - Rada Federacji.

Wczoraj Putin podpisał już dekret o uznaniu Krymu za suwerenne i niepodległe państwo.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)