Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Duda zaprasza Arłukowicza na debatę o służbie zdrowia

- Uważam, że trzeba dziś poważnie dyskutować - powiedział europoseł PiS i kandydat tej partii na prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Nie może być tak, że co roku mamy problem ze służbą zdrowia. Ostatni spór ministerstwa z lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego pokazuje, że w tej sprawie potrzebny jest konkretny, rzeczowy dialog - mówił w radiowej Jedynce Andrzej Duda.

Europoseł PiS i kandydat tej partii na prezydenta zaprosił ministra Bartosza Arłukowicza na debatę z ekspertami o poprawie sytuacji w służbie zdrowia.

Andrzej Duda dodał, że wysłał też zaproszenie do Kancelarii Prezydenta. _ Liczę na tę debatę, bo uważam, że trzeba dziś poważnie dyskutować o przyszłych zmianach w polskim systemie ochrony zdrowia _ - zaznaczył.

Podkreślał, że za złą sytuację odpowiada Ewa Kopacz i Platformą Obywatelska, bo w ostatnich latach postawiono przede wszystkim na zysk, a nie na dobro pacjenta.

Jak mówił, podstawowe przesłanie polityki PO w tej dziedzinie - _ liczyć, a nie leczyć _ - jest dokładnym przeciwieństwem tego, co robił minister zdrowia z czasów rządów PiS, Zbigniew Religa.

_ - De facto uczyniono z lekarzy biznesmenów, mówiąc im, by w pierwszej kolejności patrzyli na zyski _ - dodał.

Pod koniec grudnia doszło do sporu między ministerstwem zdrowia a lekarzami rodzinnymi z Porozumienia Zielonogórskiego w sprawie kontraktów na nowy rok. Lekarze zrzeszeni w Porozumieniu nie podpisali umów z NFZ-em i w związku z tym od 2 stycznia ich gabinety były zamknięte. Kryzys zakończył się dopiero wczoraj, po całonocnych negocjacjach w resorcie zdrowia.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: służba zdrowia w polsce, bartosz arłukowicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz