Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
senat
02.04.2013 17:35

Drugi wniosek PiS do TK w sprawie paktu fiskalnego

Złamanie regulaminu Senatu przyczyną wniosku do Trybunału Konstytucyjnego. Senatorowie PiS złożyli skargę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(senat.gov.pl)

Złamanie regulaminu Senatu przyczyną wniosku do Trybunału Konstytucyjnego. Senatorowie PiS złożyli skargę do Trybunału w sprawie trybu wprowadzenia pod obrady ustawy ratyfikującej tak zwany pakt fiskalny.

W ocenie wicemarszałka Stanisława Karczewskiego z PiS punkt ten marszałek Senatu wprowadził jeszcze przed rozdaniem druków senackich.

Stanisław Karczewski zapytany czy postępowanie marszałka jest na rękę Prawu i Sprawiedliwości, które od dawna kwestionuje podstawy prawne ratyfikacji odpowiedział, że to nie jest kwestia tego, czy to jest nam na rękę czy nie. Zaznaczył, że PiS pilnuje, by wszystko „co się dzieje w parlamencie było procedowane zgodnie z prawem, z przepisami, z konstytucją i z regulaminem.

Jest to już drugi wniosek PiS dotyczący trybu ratyfikacji paktu fiskalnego. W pierwszym wskazano 14 naruszeń konstytucji w tym przyjęcie przez Sejm trybu ratyfikacji wg art.89 ustawy zasadniczej, czyli zwykłą większością głosów.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk w tej sprawie nie ma żadnych wątpliwości Premier Donald Tusk powiedział, że nie ma żadnych wątpliwości dotyczących trybu przyjęcia przez parlament paktu fiskalnego.
Pakt fiskalny narusza prawo? Skarga w TK 14 naruszeń konstytucji wskazuje PiS w skardze do Trybunału Konstytucyjnego dot. paktu fiskalnego.
Prezydent już podpisał. PiS i tak będzie skarżył _ - Wniosek mamy przygotowany, ale myślę, że złożymy go po posiedzeniu Sejmu - _ mówi szef klubu PiS.
Tagi: senat, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz