Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
artemio
08.06.2013 11:40

Dożywocie dla Towarzysza Artemio

Sąd w Peru skazał w piątek na dożywotnie więzienie Florindo Floresa, znanego bardziej jako Towarzysz Artemio

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Sąd w Peru skazał w piątek na dożywotnie więzienie Florindo Floresa, znanego bardziej jako Towarzysz Artemio, współzałożyciela i przywódcy maoistowskiej rebelii Świetlisty Szlak.

Ciążące na nim zarzuty dotyczyły terroryzmu, przemytu narkotyków i prania brudnych pieniędzy. Sąd nakazał mu także zapłacenie grzywny w wysokości 180 mln dolarów. Skazany zamierza się odwoływać od wyroku.

Artemio złapano w lutym 2012 roku w dolinie Alta Huallaga, uważanej w latach 80. i 90. za bastion fanatycznej maoistowskiej rebelii, na której dziś wzorują się partyzanckie ugrupowania w Nepalu i Indiach. Stał na czele niedobitków partyzantki, która według peruwiańskich władz była znacząco zaangażowana w ochronę handlu kokainą.

Skazany był blisko związany z głównym przywódcą Świetlistego Szlaku, Abimaelem Guzmanem. Guzmana władze pojmały w 1992 roku. Jego aresztowanie i późniejsze skazanie na dożywocie istotnie przyczyniło się do rozbicia ruchu.

Czytaj więcej w Money.pl
Produkował i magazynował rycynę. Na Obamę 41-letniemu Jamesowi Everettowi Dutschke w przypadku skazania grozi dożywocie.
Bezrobotny szefem mafii? Ogromna pomyłka Mieszkaniec neapolitańskich przedmieść dostał listowne wezwanie do zapłaty 18 milionów euro wraz z odsetkami jako zadośćuczynienie za straty wyrządzone skarbowi państwa.
Były minister finansów skazany na dożywocie Były szef resortu finansów Egiptu Jusef Butros-Ghali został skazany za defraudację środków publicznych.
Tagi: artemio, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz