Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dożywocie dla rybaka, bombiarza z Sycylii

0
Podziel się:

68-letni Cosimo D'Amato uzyskiwał trotyl i inne materiały wybuchowe z bomb z czasów drugiej wojny światowej.

Dożywocie dla rybaka, bombiarza z Sycylii
(andrewmedina/iStockphoto)

Na dożywocie skazał sąd we Florencji rybaka z Sycylii, oskarżonego o dostarczanie tamtejszej mafii, cosa nostra materiałów wybuchowych, które zostały wykorzystane w zamachach we Włoszech w latach 90. Uzyskiwał je z niewybuchów z czasów wojny.

68-letni Cosimo D'Amato uzyskiwał trotyl i inne materiały wybuchowe z bomb z czasów drugiej wojny światowej, które wyławiał z morza. Materiały te zostały później użyte w atakach bombowych, przeprowadzonych w 1993 roku w Rzymie, Florencji i w Mediolanie.

Nie wyklucza się, że właśnie on dostarczył dynamit wykorzystany w zamachu bombowym dokonanym przez cosa nostra, w którym 23 maja 1992 roku zginął koło Palermo znany z bezkompromisowej walki z mafią sędzia Giovanni Falcone oraz jego żona i trzech policjantów z ochrony. W tej sprawie toczy się osobne postępowanie.

Wyrok został ogłoszony w chwili, gdy w Palermo z udziałem 20 tysięcy osób trwały uroczystości w 21. rocznicę śmierci sędziego Falcone.

Czytaj więcej w Money.pl
Włoska drogówka kręci kinowy przebój By powstrzymać masakry na drogach włoska policja we współpracy z MSW wyprodukowała film fabularny.
Zakaz procesji pod domami mafiosów Zakaz zatrzymywania procesji religijnych przed domami mafijnych bossów, zwyczajowego przyczepiania banknotów do figur świętych i zbiórki pieniędzy na pokazy pirotechniczne.
Znany kardynał atakuje mafię. "Bluźnierstwo" Watykański minister kultury stwierdził, że być może Kościół nie zrobił wystarczająco dużo, by zwalczać mafię.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)