Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dożywocie dla rybaka, bombiarza z Sycylii

0
Podziel się:

68-letni Cosimo D'Amato uzyskiwał trotyl i inne materiały wybuchowe z bomb z czasów drugiej wojny światowej.

Dożywocie dla rybaka, bombiarza z Sycylii
(andrewmedina/iStockphoto)
bEENwTWt

Na dożywocie skazał sąd we Florencji rybaka z Sycylii, oskarżonego o dostarczanie tamtejszej mafii, cosa nostra materiałów wybuchowych, które zostały wykorzystane w zamachach we Włoszech w latach 90. Uzyskiwał je z niewybuchów z czasów wojny.

68-letni Cosimo D'Amato uzyskiwał trotyl i inne materiały wybuchowe z bomb z czasów drugiej wojny światowej, które wyławiał z morza. Materiały te zostały później użyte w atakach bombowych, przeprowadzonych w 1993 roku w Rzymie, Florencji i w Mediolanie.

Nie wyklucza się, że właśnie on dostarczył dynamit wykorzystany w zamachu bombowym dokonanym przez cosa nostra, w którym 23 maja 1992 roku zginął koło Palermo znany z bezkompromisowej walki z mafią sędzia Giovanni Falcone oraz jego żona i trzech policjantów z ochrony. W tej sprawie toczy się osobne postępowanie.

bEENwTWv

Wyrok został ogłoszony w chwili, gdy w Palermo z udziałem 20 tysięcy osób trwały uroczystości w 21. rocznicę śmierci sędziego Falcone.

Czytaj więcej w Money.pl
Włoska drogówka kręci kinowy przebój By powstrzymać masakry na drogach włoska policja we współpracy z MSW wyprodukowała film fabularny.
Zakaz procesji pod domami mafiosów Zakaz zatrzymywania procesji religijnych przed domami mafijnych bossów, zwyczajowego przyczepiania banknotów do figur świętych i zbiórki pieniędzy na pokazy pirotechniczne.
Znany kardynał atakuje mafię. "Bluźnierstwo" Watykański minister kultury stwierdził, że być może Kościół nie zrobił wystarczająco dużo, by zwalczać mafię.
bEENwTWW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)