Notowania

Przejdź na
historia
15.10.2012 23:45

Dożywocie dla oficerów winnych rozstrzelania więźniów w 1972

Dokonana w 1972 roku tzw. masakra w Trelew (mieście w Patagonii) o cztery lata wyprzedzała lata krwawej dyktatury w Argentynie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Sąd w Argentynie skazał dziś na dożywotnią karę więzienia trzech byłych oficerów argentyńskiej marynarki wojennej, których uznał za winnych rozstrzelania 16 więźniów politycznych w latach 70. XX wieku.

Dokonana w 1972 roku tzw. masakra w Trelew (mieście w Patagonii) o cztery lata wyprzedzała lata krwawej dyktatury w Argentynie. Egzekucję wykonano, mimo że wcześniej wymiar sprawiedliwości publicznie zagwarantował więźniom bezpieczeństwo.

Sąd w Buenos Aires postanowił, że oficerowie dostaną dożywocie. Jeszcze jeden wyrok skazujący wydano zaocznie, gdyż dla kapitana od lat mieszkającego w USA, lecz Amerykanie odmówili jego ekstradycji tłumacząc, że argentyńska armia oczyściła go z zarzutów.

Sędzia nazwał wyrok _ długo odwlekaną sprawiedliwością _. Obrona zapowiedziała apelację argumentując, że sprawę należy rozpatrywać jako zabójstwo, a nie nieulegającą przedawnieniu zbrodnię przeciwko ludzkości.

Czytaj więcej w Money.pl
Masowe protesty. "Wykańcza gospodarkę" Tysiące osób demonstrowały w nocy czasu polskiego w największych miastach Argentyny przeciw polityce rządu prezydent Cristiny Fernandez de Kirchner.
To strategiczne porozumienie dla tej spółki Argentyńska państwowa spółka energetyczna YPF poinformowała dzisiaj o zawarciu strategicznego porozumienia z rosyjskim gigantem gazowniczym - Gazpromem.
Kolejne kraje się na nich skarżą. Ograniczają... USA i Japonia złożyły do Światowej Organizacji Handlu (WTO) skargę na ograniczanie importu stosowane przez Argentynę.
Tagi: historia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz