Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dowódca wojsk lądowych USA z wizytą w Polsce

0
Podziel się

Polacy chcą zaprezentować generałowi zarówno dotychczasowy dorobek wspólnych polsko-amerykańskich szkoleń, jak i propozycje na przyszłość.

Dowódca wojsk lądowych USA z wizytą w Polsce
(PAP/EPA)
bDZPoqgR

Szef sztabu amerykańskich wojsk lądowych gen. Raymond Odierno przyleciał do Warszawy rozpoczynając dwudniową wizytę w Polsce. Jej głównym celem są rozmowy na temat nowych możliwości polsko-amerykańskiej współpracy szkoleniowej.

Po przylocie do Warszawy gen. Odierno złożył wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Jeszcze dziś zostanie odznaczony przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP. W planach jest też spotkanie z przedstawicielami Dowództwa Generalnego Rodzajów SZ oraz zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dowódca generalny Rodzajów SZ gen. broni Lech Majewski powiedział, że podczas wizyty polskie dowództwo chce zaprezentować zarówno dotychczasowy dorobek wspólnych polsko-amerykańskich szkoleń, jak i propozycje na przyszłość. _ Chcemy pokazać też plan na kolejne w tym roku ćwiczenia, chcemy pokazać swoje poligony, możliwości, infrastrukturę, że naprawdę jesteśmy przygotowani do kolejnych etapów współpracy _ - wyjaśnił Majewski.

bDZPoqgT

Uroczystość oficjalnego powitania w Polsce szefa sztabu wojsk lądowych USA odbędzie się jutro rano w Dowództwie Generalnym Rodzajów SZ. Następnie gen. Odierno poleci na poligon w Drawsku Pomorskim, gdzie zobaczy pokaz wspólnego szkolenia polskich i amerykańskich spadochroniarzy.

We wtorek w Warszawie prezydent USA Barack Obama zapowiedział przeznaczenie miliarda dolarów na bezpieczeństwo sojuszników i zwiększenie obecności zbrojnej NATO w Europie.

59-letni _ czterogwiazdkowy _ generał Raymond Odierno jest szefem sztabu amerykańskich wojsk lądowych od połowy 2011 r. To najwyższy rangą oficer US Army, w której formalnie nie ma stanowiska dowódcy. W przeszłości Odierno był m.in. przez dwa lata dowódcą sił amerykańskich w Iraku.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent USA w Polsce. Jest reakcja Rosji na słowa Obamy _ - Jeśli USA wykorzystują sytuację na Ukrainie do prężenia muskułów, to nic dobrego z tego nie wyniknie - _ uważa ambasador Rosji przy ONZ.
Marynarka USA stworzyła własny czytnik e-booków Gdzieś pomiędzy opracowywaniem dział laserowych i elektromagnetycznych railgunów, Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych znalazła czas na zaprojektowanie czytnika książek elektronicznych, przeznaczonego dla marynarzy przebywających na zagranicznych misjach.
Amerykańskie wojsko dotarło na Litwę Kompania 150 amerykańskich żołnierzy ze 173. Brygady Powietrznodesantowej przyleciała do bazy w Szawlach, na północy kraju.
bDZPoqhu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)