Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dostał 500 batów i rok więzienia za bluźnierstwo

0
Podziel się:

Karę wymierzył sąd w Arabii Saudyjskiej wobec muzułmanina z Australii, który wybrał się na pielgrzymkę w tym kraju.

Dostał 500 batów i rok więzienia za bluźnierstwo
(dlisbona/CC/Flickr)

Karę wymierzył sąd w Arabii Saudyjskiej wobec muzułmanina z Australii za bluźnierstwo przeciw islamowi, jakiego dopuścił się na pielgrzymce w tym kraju.

45-letni Mansor Almaribe z australijskiej prowincji Wiktoria został zatrzymany w listopadzie w świętym dla muzułmanów mieście Medyna, jednym z miejsc odwiedzanych podczas hadżdżu, pielgrzymki obowiązkowej dla wszystkich wyznawców islamu.

Jak podali krewni skazanego, saudyjskie władze oskarżyły Australijczyka o obrażenie towarzyszy proroka Mahometa (pierwszych wyznawców z jego najbliższego otoczenia), co stanowi pogwałcenie surowego prawa panującego w Arabii Saudyjskiej.

Początkowo Almaribe został skazany na 500 batów i dwa lata więzienia. Później sąd złagodził wyrok. Ambasador Australii zwrócił się do władz saudyjskich z prośbą o ułaskawienie mężczyzny.

Syn zatrzymanego wyraził obawę, że orzeczona kara jest zbyt surowa. - _ 500 batów wymierzonych w sytuacji, gdy mój ojciec ma problemy z plecami - myślę, że nie wytrzymałby nawet 50 _ - powiedział.

W Arabii Saudyjskiej praktykowana jest rygorystyczna wykładnia prawa islamskiego. Egzekwowaniem prawa zajmuje się policja religijna.

Czytaj więcej o krajach islamu
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t190321.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/syria;stanie;sie;polem;walki;o;dominacje;na;bliskim;wschodzie,29,0,976925.html) Rozpoczyna się walka o wpływy w tym kraju Kryzys polityczny w Syrii utrudnia starania Iranu o budowanie regionalnej hegemonii.
[ ( http://static1.iwoman.pl/i/art/231/t100839.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/naluzie/inews/do;samolotu;wejda;w;burce;do;poczekalni;juz;nie,219,0,966107.html) Do samolotu wejdą w burce. Do poczekalni już nie Kobiety z burką na twarzy skorzystają bez konsekwencji z lotu liniami Air France. W poczekalni na lotnisku mogą mieć jednak problemy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t112145.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/islamisci;z;sekty;boko;haram;zabili;67;osob,23,0,958999.html) Masakra. Sekta atakowała kościoły i meczety Co najmniej 67 osób zginęło w serii ataków na posterunki policyjne i kościoły.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)