Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dorn nie stawił się na komisję etyki

0
Podziel się:

Komisja miała zająć się jego zachowaniem na ostatnim posiedzeniu Sejmu w 2010 r.

Dorn nie stawił się na komisję etyki
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł niezrzeszony Ludwik Dorn nie pojawił się na posiedzeniu Komisji Etyki Poselskiej. Komisja miała - na wniosek marszałka Sejmu - _ przeanalizować _ zachowania Dorna podczas głosowań sejmowych na ostatnim posiedzeniu izby w grudniu 2010 r.

Przewodnicząca komisji Elżbieta Witek (PiS) powiedziała dziennikarzom, że otrzymała od Dorna pismo, którym wskazuje on, że pismo marszałka Sejmu skierowane do komisji nie zawierało zarzutów, więc _ uznał swoją obecność na posiedzeniu komisji za bezprzedmiotową _.

Dorn powołał się na regulamin Komisji Etyki, zgodnie z którym _ rozpatrując z własnej inicjatywy sprawy zarzutów zachowania się w sposób nieodpowiadający godności posła, komisja bierze pod uwagę wnioski zgłaszane przez inne organy Sejmu oraz posłów _.

- _ Nie mamy instrumentów, aby pana posła zmusić do przyjścia na posiedzenie komisji. Ponadto regulamin mówi, że sprawy można rozpatrywać też pod nieobecność posła, czyli nie ma obowiązku stawiennictwa _ - podkreśliła Witek.

Jak powiedziała, komisja wyśle odpowiedź do marszałka Grzegorza Schetyny, w której poinformuje go, że _ pomimo zaproszenia poseł Dorn nie skorzystał z niego _. - _ Zobaczymy, czy marszałek wykona jakiś inny ruch czy nie _ - dodała.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t96656.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;przygarnia;z;powrotem;dorna,146,0,730258.html) PiS przygarnia z powrotem Dorna
Jak zaznaczyła, na tym etapie komisja musi zakończyć sprawę. - _ Nie mamy innych instrumentów, by cokolwiek udowodnić Ludwikowi Dornowi _ - powiedziała.

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu w grudniu 2010 r., przed głosowaniami dziennikarze chcieli porozmawiać z Dornem, jednak poseł mówił niewyraźnie, miał problemy z formułowaniem odpowiedzi. Zajął następnie miejsce w ławach poselskich, w ostatnim rzędzie.

Po głosowaniach Dorn już nie chciał rozmawiać z reporterami; kamery utrwaliły, jak opędza się od ich towarzystwa i opuszcza budynek Sejmu. _ Panie pośle, jak pan się czuje? _, _ Panie pośle, ewidentnie czuć od pana alkohol _ - nagabywali bezskutecznie Dorna dziennikarze.

Wówczas marszałek Sejmu rozmawiał z Dornem o tych wydarzeniach. Po spotkaniu zapowiedział, że zwróci się do Komisji Etyki o spotkanie z Dornem i rozmowę z nim. Dorn uważał, że nie ma podstaw do takiego spotkania.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t98687.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bronislaw;komorowski;krolem;wpadek;roku;2010,139,0,744843.html) Bronisław Komorowski królem wpadek roku 2010 Czytelnicy Money.pl wybrali najśmieszniejsze gafy polityków w mijającym roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t75185.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dorn;pyta;mon;o;blackberry;jest;odpowiedz,124,0,737148.html) Dorn pyta MON o BlackBerry. Jest odpowiedź Kilka państw ograniczyło korzystanie z komunikatorów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t124608.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/szydlo;dorn;obiecal;ze;nie;bedzie;krytykowal;pis,174,0,731310.html) Szydło: Dorn obiecał, że nie będzie krytykował PiS Czy _ wyleniały wezyr _ będzie pracował z _ dworem eunuchów _?
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)