Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Doradca przywódcy separatystów zabity w Doniecku

0
Podziel się:

Według ukraińskich władz, zabójstwo zostało dokonane przez inną frakcję rebeliantów w ramach wewnętrznych porachunków.

Doradca przywódcy separatystów zabity w Doniecku
(PAP/Jakub Kamiński)
bFeYCPuJ

W centrum Doniecka zabity został doradca lidera separatystów donieckich Maksim Pietruchin. Według ukraińskich władz, zabójstwo zostało dokonane przez inną frakcję rebeliantów w ramach wewnętrznych porachunków.

Z Ukrainy relacja Krzysztofa Renika: W centrum Doniecka zabity został doradca lidera separatystów donieckich Maksim Pietruchin. Według ukraińskich władz, zabójstwo zostało dokonane przez inną frakcję rebeliantów w ramach wewnętrznych porachunków.

Pietruchin został zabity serią strzałów oddanych z przejeżdżającego samochodu. Przebywał w tym czasie w stojącym pojeździe razem z liderem donieckich rebeliantów Maksimem Puszylinem. Ukraińskie służby podejrzewają, że celem zamachu był sam Puszylin. Trwa śledztwo.

bFeYCPuL

Jednocześnie prorosyjscy rebelianci z Donbasu poinformowali, że nie złożą broni, a plan rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy przedstawiony w przemówieniu inauguracyjnym prezydenta Ukrainy jest dla nich nie do przyjęcia. Liderzy separatystów od dawna deklarowali, że w żadnych okolicznościach nie złożą broni.

Samozwańczy mer Słowiańska, gdzie obecnie trwają walki, Wiaczesław Ponomariow, mówił, _ że rebelianci nie zamierzają nigdzie uciekać, ponieważ Rosjanie się nie poddają _.

Poroszenko obiecał amnestię tym, którzy złożą broń, a także organizację kontrolowanych korytarzy, którymi najemnicy z Rosji mogliby opuścić Ukrainę i przedostać się na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Porwali redaktorów naczelnych dwóch gazet Uzbrojeni stronnicy samozwańczej tzw. Donieckiej Republiki Ludowej zażądali zmiany polityki tych gazet.
Strzały w Doniecku, polski ksiądz wolny. Zagineli kolejni obserwatorzy OBWE Do starć doszło też w Słowiańsku - podaje ukraińskie MON.
OBWE nie wie, czy jej obserwatorów porwano Czterech obserwatorów zostało wczoraj wieczorem zatrzymanych przez prorosyjskich separatystów pod Donieckiem.
Kolejni członkowie OBWE porwani na Ukrainie Według ukraińskiego telewizyjnego Kanału Piątego, który powołuje się na informacje z Tallina, trwają rozmowy na temat ich uwolnienia.
Krwawe walki w Doniecku. Sprzeczne dane o liczbie ofiar 50, 100, a nawet 200 osób mogło zginąć w wyniku rządowej operacji antyterrorystycznej. Urwał się kontakt z zewnętrznymi obserwatorami.
bFeYCPvm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)