Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sprzedaż dopalaczy
08.11.2010 16:08

Dopalacze zakazane. Prezydent podpisał ustawę

Za handel dopalaczami będzie można nałożyć nawet milion złotych kary. Prezydent nie zawetował ustawy, mimo wątpliwości, czy jest ona zgodna z konstytucją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)

Za handel dopalaczami będzie można nałożyć nawet milion złotych kary. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę mimo wątpliwości, czy jest ona zgodna z konstytucją. Zapowiada, że może zwrócić się do Trybunału Konstytucyjnego o jej zbadanie.

Ustawa zakłada karanie w przypadku _ stwierdzenia wytwarzania lub wprowadzania do obrotu środka zastępczego lub produktu, co do którego zachodzi podejrzenie, że jest środkiem zastępczym _.

Przewiduje, że w Polsce nie będzie można produkować i wprowadzać do obrotu produktów, które mogą być używane jako środki odurzające czy psychotropowe. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, że produkt jest groźny dla zdrowia lub życia, inspektor sanitarny będzie miał możliwość wstrzymania jego produkcji i sprzedaży na okres 18 miesięcy. W tym czasie środek zostanie poddany badaniom. Inspektor będzie mógł także zamknąć sklep na trzy miesiące.

Za złamanie zakazu wydanego przez Inspektora byłaby nakładana kara w wysokości od 20 tysięcy do miliona złotych. Niezależnie od grzywny grozi też więzienie od pół roku do ośmiu lat.

Komorowski podkreślił, że ustawa o dopalaczach przeszła szybką ścieżkę legislacyjną, bo taka była potrzeba chwili.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t112259.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bydgoszcz;niezgodnie;z;prawem;walczyla;z;dopalaczami,111,0,702063.html) Bydgoszcz niezgodnie z prawem walczyła z dopalaczami Wojewoda kujawsko-pomorski uchylił uchwałę miejskich radnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t112304.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rzad;kontra;dopalacze;zamyka;sklepy;i;sprzedajacych,225,0,686049.html) Rząd kontra dopalacze: zamyka sklepy i sprzedających Ma w tym poparcie opozycji: Dopalacze nie mogą być legalne, a wszystkie metody są dobre.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/t112524.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokuratura;nie;zlozy;zazalenia;na;zwolnienie;krola;dopalaczy,216,0,692952.html) Prokuratura nie złoży zażalenia na zwolnienie "króla dopalaczy" Sąd nie zgodził się na aresztowanie Dawida Bratki.
Tagi: sprzedaż dopalaczy, dopalacze, wiadomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz