Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dopalacze w internecie. Pięć procent młodych ludzi miało z nimi kontakt

0
Podziel się:

W ubiegłym roku odnotowano 1060 podejrzeń zatruć dopalaczami, a dwie osoby zmarły.

Dopalacze w internecie. Pięć procent młodych ludzi miało z nimi kontakt
(podfoto/iStockphoto)

Nielegalne, niebezpieczne i niezbadane. Dopalacze są nadal problemem w Polsce. W 2010 roku zamknięto 1400 sklepów z tymi substancjami. Młodzież rzadziej sięga po dopalacze, bo stały się one trudniejsze do zdobycia - wyjaśnia Tomasz Białas z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

W porównaniu z badaniami sprzed 3 lat - spożycie dopalaczy spadło dwukrotnie z ponad 10. do 5 procent, bo tylu młodych ludzi przyznało, że miało kontakt z dopalaczami. Są one sprzedawane nielegalnie przez internet.

Krajowy konsultant w dziedzinie toksykologii klinicznej doktor Piotr Burda podkreśla, że dopalacze są równie niebezpieczne, jak narkotyki. Zawierają nowe, niezbadane i nieznane substancje. Działają na centralny układ nerwowy, mogą powodować zaburzenia psychiczne, omamy, urojenia, stany lekowe, nudności bóle głowy.

Może też dojść do bardzo ciężkich zatruć wielonarządowych - uszkodzenia wątroby i nerek.

W ubiegłym roku odnotowano 1060 podejrzeń zatruć dopalaczami, dwie osoby zmarły.

Czytaj więcej w Money.pl
Aresztowani za handel dopalaczami Policjanci ze Skwierzyny (Lubuskie) zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 50 lat podejrzanych o handel dopalaczami. Dzisiaj obaj zostali tymczasowo aresztowani.
Dopalacze nie zniknęły. Ciągle można je kupić Ostrowieccy policjanci zabezpieczyli ponad 8 tys. opakowań dopalaczy o nazwie _ Cząstka Boga _
Wojna z dopalaczami trwa. Seremet chwali... W poniedziałek krakowski sąd okręgowy utrzymał w mocy areszty zastosowane wobec pięciu podejrzanych o produkcję i rozprowadzanie dopalaczy.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)