Notowania

afera taśmowa
20.06.2014 15:00

Donalda Tuska źle ocenia 60 procent z nas. I to przed aferą taśmową

62 proc. respondentów źle oceniło w czerwcu pracę rządu, w tym zdecydowanie źle o pracy Rady Ministrów mówi 16 proc. badanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Z sondażu TNS Polska wynika, że 54 proc. Polaków uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta. Przeciwnego zdania jest 35 proc. badanych. Pracę premiera dobrze ocenia 31 proc. respondentów; źle - 60 proc.

Pracę rządu źle oceniło w czerwcu 62 proc. badanych, dobrze - 29 proc. TNS Polska zwraca uwagę, że badanie zostało zakończone przed ujawnieniem przez _ Wprost _ nagrań rozmów polityków.

Na 54 proc. badanych, którzy pozytywnie ocenili pracę prezydenta, 9 proc. oceniło ją zdecydowanie dobrze. Źle o pracy głowy państwa wypowiedziało się 35 proc. badanych, w tym 10 proc. - zdecydowanie źle. 11 proc. nie ma zdania na ten temat.

TNS Polska wskazuje, że w porównaniu z wynikami z maja ocena pracy prezydenta w czerwcu nie zmieniła się - różnica zarówno w ocenach pozytywnych, jak i negatywnych nie przekroczyła 1 punktu procentowego.

Spośród 60 proc. respondentów, którzy źle ocenili pracę premiera, 21 proc. oceniło ją zdecydowanie źle. Pozytywnie o działalności szefa rządu wypowiedziało się 31 proc. badanych, w tym 2 proc. zdecydowanie dobrze. 9 proc. nie ma wyrobionej opinii na ten temat.

TNS Polska zauważa, że w porównaniu z wynikami z maja ocena premiera w tym miesiącu polepszyła się. Odsetek ocen pozytywnych wzrósł o 5 punktów procentowych, natomiast negatywnych spadł o 4 pkt. proc.

62 proc. respondentów źle oceniło w czerwcu pracę rządu, w tym zdecydowanie źle o pracy Rady Ministrów mówi 16 proc. badanych. Dobrze ocenia gabinet Tuska 29 proc. ankietowanych, przy czym zdecydowanie pozytywnie o rządzie wypowiada się 1 proc. 9 proc. nie wyraziło opinii w kwestii oceny pracy rządu.

W porównaniu z poprzednim miesiącem ocena rządu polepszyła się - odsetek ocen pozytywnych wzrósł o 6 punktów procentowych, a negatywnych spadł o 7 pkt. proc. _ Rząd dawno nie cieszył się tak dobrą opinią społeczeństwa, jak na początku czerwca bieżącego _ - zaznaczono w komentarzu TNS Polska.

Sondaż przeprowadzono w dniach 6-11 czerwca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Wotum zaufania dla rządu? Tego chce SLD SLD zaproponowało swój plan ratunkowy dla państwa. Sojusz żąda zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego, wotum zaufania dla rządu i odwołania ministra spraw wewnętrznych.
Akcja ABW była inspirowana politycznie? SLD domaga się jak najszybszych wyjaśnień, Twój Ruch chce dymisji szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, przedterminowych wyborów i opublikowania całości materiałów z podsłuchów.
Resort finansów zbada sprawę Nowaka O kontrolę w Urzędzie Skarbowym poprosił sam Donald Tusk na konferencji prasowej.
Tagi: afera taśmowa, bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz