Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Donald Tusk znalazł się w kręgu podejrzeń. Według SLD

0
Podziel się

Na temat Amber Gold funkcjonowało powszechne przekonanie o bezkarności spółki i jej kierownictwa.

Donald Tusk znalazł się w kręgu podejrzeń. Według SLD
(PAP/Leszek Szymański)
bDZPnSiJ

PO i PSL zablokowały powołanie komisji śledczej w sprawie Amber Gold, bo główny krąg podejrzeń dotyczy premiera Donalda Tuska - uważa szef SLD Leszek Miller. Ocenił on, że bez komisji nie dowiemy się, kto trzymał _ parasol ochronny nad Amber Gold _.

W ocenie Millera _ parasol ochronny (nad Amber Gold) był szeroki _. - _ Niestety nie dowiemy się, jak wyglądało tkanie tego parasola i kto go trzymał _ - dodał szef Sojuszu, odnosząc się do tego, że Sejm dziś w nocy odrzucił w pierwszym czytaniu projekt uchwały autorstwa PiS w sprawie powołania komisji śledczej ds. Amber Gold. Wniosek o odrzucenie złożył klub PO, poparł go PSL.

Miller przypomniał na piątkowej konferencji prasowej, że przed trzema laty koalicja PO-PSL poparła powołanie tzw. komisji hazardowej. - _ Zachodzi pytanie, dlaczego wczoraj zachowano się inaczej. Odpowiedź może być tylko jedna. Trzy lata temu główny krąg podejrzeń dotyczył współpracowników premiera Donalda Tuska, a obecnie główny krąg podejrzeń dotyczy samego premiera _ - ocenił Miller.

bDZPnSiL

Podkreślił też, że w latach 2001-2005, czyli za rządów SLD, utworzono trzy komisje śledcze, a Sojusz opowiedział się za powołaniem każdej z nich, mimo iż zdawał sobie sprawę, że poniesie polityczne koszty.

_ - Polityczni przeciwnicy z prawej strony sceny politycznej traktują SLD z moralną wyższością. Tymczasem (ich) cnota została ostatecznie stracona _ - stwierdził Miller.

Odnosząc się do sprawy Amber Gold, ocenił też, że _ funkcjonowało powszechne przekonanie o bezkarności spółki i jej kierownictwa _. _ Obrazek, w którym prominentni działacze PO wcielili się w rolę koni pociągowych, ciągnąc na płytę lotniska jeden z samolotów linii lotniczej, będącej własnością Amber Gold, pozostanie na długo w naszej pamięci _ - mówił szef Sojuszu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ziobro: Za moich czasów nie byłoby afery Amber Gold Zbigniew Ziobro komentuje sprawę parabanku.
Marcin P. stał się ważniejszy od przyszłości Unii Posłowie nie widzą innych problemów - pisze Arkadiusz Droździel.
bDZPnSjm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)