Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Donald Tusk zdradza, kiedy poznamy następcę Protasiewicza

0
Podziel się:

Szef kampanii wyborczej PO do europarlamentu zapłacił za swoje niewłaściwe zachowanie na lotnisku we Frankfurcie.

Donald Tusk zdradza, kiedy poznamy następcę Protasiewicza
(Reporter)

Premier Donald Tusk zapowiedział, że w połowie przyszłego tygodnia powinna zapaść decyzja, kto obejmie stanowisko szefa kampanii wyborczej PO do europarlamentu. Decyzja ma związek z incydentem z udziałem europosła na lotnisku we Frankfurcie.

Szef rządu pytany, kto zamiast Protasiewicza pokieruje kampanią wyborczą PO do PE odparł, że decyzja w tej sprawie powinna zapaść w połowie przyszłego tygodnia. Tusk przyznał, że nie jest jeszcze _ przygotowany do odpowiedzi na to pytanie _.

_ - Wszyscy trochę straciliśmy serce i głowę do samej kampanii wyborczej, bo wiadomo, że zbyt poważne rzeczy się dzieją, żeby się w tej chwili koncentrować na kampanii _ - ocenił premier na konferencji prasowej w Siemirowicach (woj. pomorskie).

28 lutego Protasiewicz poinformował, że rezygnuje z kierowania kampanią wyborczej PO do europarlamentu oraz z funkcji szefa klubu PO-PSL w PE. Polityk przeprosił też wówczas za swoje - jak przyznał - niewłaściwe zachowanie na lotnisku we Frankfurcie.

W sobotę Protasiewicz zapowiedział z kolei, że nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak wyjaśnił, decyzję podjął po konsultacjach z prawnikami PE. _ - Poinformowali mnie oni, iż procedura wyjaśniania incydentu potrwa dłużej niż czas, jaki mamy na ustalenie list wyborczych _ - zaznaczył wiceszef europarlamentu.

Pod koniec lutego niemiecki dziennik _ Bild _ podał, że będący pod wpływem alkoholu europoseł wywołał skandal na lotnisku, kłócąc się z celnikami i krzycząc _ Heil Hitler _. Protasiewicz tłumaczył, że _ zagotował się _, gdy niemiecki celnik powiedział do niego _ raus _. _ Powiedziałem, że "raus" w kraju, w którym mieszkam, kojarzy się z takimi słowami jak "Heil Hitler" czy "Haende hoch" _ - mówił. Frankfurcka policja złożyła zawiadomienie do prokuratury o znieważeniu przez Protasiewicza funkcjonariuszy służb celnych. Rzecznik frankfurckiej policji Andre Sturmeit mówił PAP, że polski polityk zachowywał się na lotnisku _ nieodpowiednio _. Rzecznik powiedział, że sprawa zostanie prawdopodobnie umorzona ze względu na stanowisko zajmowane przez Protasiewicza.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk: Polska wejdzie do strefy euro, gdy będzie gotowa Premier przypomniał też, że przyjęcie wspólnej waluty wymaga zmiany konstytucji.
Powróci powszechny pobór do wojska? - _ Nie zgodzę się na pobór przymusowy, nie będę zwolennikiem powrotu do poboru powszechnego. To nie jest to, czego polska obronność potrzebuje _ - mówi Tusk.
"Wspólnota Zachodu zdaje egzamin" _ Polska, Czechy, jestem przekonany, że dotyczyć to będzie całej Grupy Wyszehradzkiej i mam nadzieję wszystkich państw Unii Europejskiej będziemy mówili jednym głosem w sprawie Ukrainy _ - zapewnia Donald Tusk.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)