Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Donald Tusk o Pawle Majcherze. Co dalej z pracownikiem MSW?

0
Podziel się

Donald Tusk, dał do zrozumienia, że Paweł Majcher straci pracę z powodu powiązań z PiS. Sfora głodnych wilków domaga się ofiary.

Donald Tusk o Pawle Majcherze. Co dalej z pracownikiem MSW?
(PAP/Tytus Żmijewski)
bEqBokZh

Donald Tusk, dał do zrozumienia, że Paweł Majcher straci pracę w resorcie z powodu powiązań z PiS. Minister spraw wewnętrznych zapowiedział, że szef jego gabinetu politycznego Paweł Majcher pozostanie na stanowisku.

Aktualizacja: 12:50

W weekend tygodnik _ Newsweek _ opublikował na swojej stronie internetowej nagranie z zamkniętego spotkania premiera Donalda Tuska z działaczami PO z województw dolnośląskiego, opolskiego i kujawsko-pomorskiego. Jeden z uczestników spotkania Henryk Koczan (wrocławska PO) pytał premiera, dlaczego szefem gabinetu politycznego w MSW jest Paweł Majcher, którego - jak mówił - na Dolnym Śląsku pamięta się _ z okresu IV RP jako sprawnego funkcjonariusza mediów publicznych _.

bEqBokZj

Na nagraniu słychać, że ktoś z Sali dodaje: _ pisior _. _ Na mój nos on nie będzie długo dyrektorem _ - odpowiada premier i zapowiada, że poprosi ministra Sienkiewicza o wyjaśnienia.

W wywiadzie dla programu I Polskiego Radia Sienkiewicz pytany, jak rozwiąże sprawę Pawła Majchera, odparł: _ Ja już tę sprawę rozwiązałem, przyjmując go do pracy i nie ma żadnych wskazówek ani żadnych sygnałów, żebym miał tę decyzję zmieniać _.

Dopytywanym, czy Majcher będzie pełnił funkcję szefa jego gabinetu politycznego, powiedział: _ Tak sądzę, tak _. _ Podjąłem decyzję, pracuje u mnie i nie mam powodu, żeby ją zmieniać. Wiem kto to jest, wiem jaką ma przeszłość i dla mnie ta sprawa jest zamknięta _ - dodał minister.

Zdaniem Sienkiewicza sprawa upublicznienia nagrania jest _ dość tajemnicza _. Dodał, że szef regionu dolnośląskiej PO nie zadzwonił do niego w sprawie Majchera. _ Ktoś (...) nagrywa to wszystko, a następnie sprzedaje mediom; mam wrażenie, że tu więcej pytań chyba powinno być skierowanych w stronę Grzegorza Schetyny (lidera dolnośląskiej PO-PAP), to chyba on powinien wyjaśnić na czym polega ta sytuacja _ - mówił minister.

bEqBokZp

Nawiązując do trwających w PO wyborów szefa partii (w których rywalizują Donald Tusk i Jarosław Gowin)
, Sienkiewicz dodał: _ To jest gorący okres dla Platformy, więc rozumiem, że niektórym mogą puszczać nerwy _.

"Sfora wilków domaga się ofiary". Co zrobi premier?

Premier zachowa się pryncypialnie w sprawie Pawła Majchera. Tak sądzi doradca prezydenta, Tomasz Nałęcz. Skomentował on w Trójce nagranie Donalda Tuska, który dał do zrozumienia, że Paweł Majcher straci pracę w MSW z powodu powiązań z PiS.

Gość radiowej Trójki powiedział, że premier jedynie próbuje sprawić wrażenie, iż ulegnie głosom wojewódzkich działaczy Platformy. _ - Zachował się jak zachowałby się każdy przywódca partii w tej sytuacji. To nie jest w jego stylu, ale jak sfora głodnych wilków domaga się ofiary, to powiedział, że ją dostanie - _ powiedział Nałęcz.

bEqBokZq

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz powiedział w Jedynce, że nie ma powodów do zwolnienia. Zdaniem Nałęcza, premier podzieli tę opinię.

W _ Salonie politycznym _ doradca prezydenta zapowiedział także, że nie weźmie udziału w referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Tłumaczył, że będzie to większym wsparciem dla prezydent Warszawy.Tomasz Nałęcz dodał, że nie widzi potrzeby zmian na stanowisku prezydenta Warszawy. Przypomniał również, że wybory samorządowe odbędą się za rok.

Minister sam dobiera sobie współpracowników. Tak Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje taśmy
Posłanka PO mówi o upadku obyczajów. _ - Zrobiło się tak, że nie ma szacunku dla prywatnej rozmowy, dla tajemnicy - _ podkreśla posłanka.

Wśród polityków PO pojawiły się opinie, że za upublicznieniem nagrań ze spotkania może stać wiceszef partii Grzegorz Schetyna. Kidawa-Błońska odrzuca tego typu sugestie.

bEqBokZr

W ocenie posłanki, sprawa może mieć związek z trwającą obecnie kampanią wewnętrzną w PO. Działacze wybierają przewodniczącego. Od września ruszają wybory w lokalnych strukturach Platformy.

Czytaj więcej w Money.pl
Donald Tusk tępi pisiorów jak katolicy czarownice O tym, dlaczego Paweł Majcher powinien się zacząć odchudzać, pisze Paulina Pacuła.
Ekonomiści oceniają 300 dni rządu Donalda Tuska - _ Pozytywne nastawienie do przedsiębiorców nie wystarczy w drugiej kadencji _ - uważają niektórzy eksperci.
Mierzy się z Tuskiem, chociaż nie ma szans Bogdan Borusewicz tłumaczy, dlaczego Gowin stanął do przesądzonego wyścigu.
bEqBokZK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)