Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Zbiegły z zakładu karnego zatrzymany po 14 latach

0
Podziel się

Po 14 latach policja zatrzymała mężczyznę zbiegłego z zakładu karnego, gdzie odsiadywał wyrok za ciężkie przestępstwa. Zbiega ujęto, gdy dorywczo pracował na budowie w Bystrzycy Kłodzkiej.

Dolnośląskie: Zbiegły z zakładu karnego zatrzymany po 14 latach
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)
bErmqwER

Po 14 latach policja zatrzymała mężczyznę zbiegłego z zakładu karnego, gdzie odsiadywał wyrok za ciężkie przestępstwa. Zbiega ujęto, gdy dorywczo pracował na budowie w Bystrzycy Kłodzkiej (Dolnośląskie). Był poszukiwany przez Interpol na całym świecie.

Jak poinformowała w czwartek PAP oficer prasowa kłodzkiej policji Wioletta Martuszewska, _ kryminalni _ wpadli na trop mężczyzny nie przypadkowo, lecz z uwagi na dobro postępowania nie chciała ujawnić szczegółów.

_ - Policjanci ustalili, że ukrywający się od prawie czternastu lat 40-letni mieszkaniec woj. śląskiego pracuje dorywczo w konkretnym miejscu. Był zaskoczony, że policja odnalazła go latach, bo zmienił się jego wygląd _ - dodała Martuszewska.

bErmqwET

Rzecznik zaznaczyła, że policjanci sprawdzają teraz, czy przez okres ukrywania się na terenie Kotliny Kłodzkiej mężczyzna nie popełniał innych przestępstw - zarówno w okolicy, jak i za granicą. Analizują niewyjaśnione sprawy, w których nie ustalono sprawców.

Wcześniej - mimo młodego wieku - bandyta karany był m.in. za rozboje, wymuszenia rozbójnicze, a także handel środkami odurzającymi. Poszukiwania mężczyzny prowadzone były przy współpracy z Interpolem przy wykorzystaniu systemu informacyjnego Schengen.

Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu, skąd trafi do zakładu karnego w celu odbycia zaległej kary pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Dyrektor banku zatrzymany. Wyłudził... Mężczyzna jest podejrzany o wyłudzenie 42 kredytów. Były one udzielane na podstawie sfałszowanych dokumentów. Pieniądze trafiały na konto mężczyzny.
Zwolennik Breivika szykował "wielki zamach" Według francuskiego MSW Norweg był w stanie przygotować _ zamach terrorystyczny na dużą skalę _.
Jest areszt dla sprawcy alarmów bombowych O zatrzymaniu 26-latka poinformowała wczoraj policja. Zabezpieczono przy nim sprzęt elektroniczny, który mógł służyć do wysyłania maili z groźbami. 26-latek był poszukiwany za 36 oszustw w internecie.
bErmqwFu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)