Notowania

Przejdź na
lekarstwa
19.11.2009 12:31

Doktor "Janosikowa" uniknęła kary

Sąd umorzył sprawę lekarki, która wypisywała bezdomnym bezprawnie refundowane leki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)

Sąd Okręgowy w Krakowie umorzył sprawę Ilony Rosiek-Koniecznej - lekarki, która niosła pomoc bezdomnym, wypisując im bezprawnie lekarstwa refundowane przez NFZ. Sąd kierował się w tej sprawie _ ważnymi względami społecznymi _.

Ilona Rosiek-Konieczna (na zdjęciu) wypisała ponad 2 tysiące recept dla bezdomnych i ubogich. Za refundowane lekarstwa płacił Narodowy Fundusz Zdrowia, który stracił w ten sposób setki tysięcy złotych.

W uzasadnieniu sędzia Małgorzata Bartuzi podkreślała, że lekarka nie działała na swoją korzyść. Dlatego sąd mógł skorzystać z nadzwyczajnej procedury i odstąpić od wymierzenia lekarce kary.

Podczas procesu pani doktor przyznała się do winy. Tłumaczyła się jednak, że chciała przede wszystkim pomóc chorym osobom. Po zakończeniu rozprawy powtórzyła, że chcąc nieść pomoc ludziom nie miała innego wyjścia. Jak zaznaczyła, nie żałuje tego, co zrobiła, bowiem w tamtym czasie nie miała innej możliwości. Dodała, że w swojej pracy spotykała się z wieloma dramatycznymi sytuacjami.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: lekarstwa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz