Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
raport macierewicza
15.04.2013 15:10

Do prokuratury dotarło pismo w sprawie Macierewicza

Do Prokuratury Generalnej dotarło już zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Antoniego Macierewicza. Pismo skierował szef SLD Leszek Miller.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Do Prokuratury Generalnej dotarło już zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Antoniego Macierewicza. Pismo skierował szef SLD Leszek Miller. *

Rzecznik prokuratury Mateusz Martyniuk mówi, że były premier podejrzewa posła PiS o przestępstwo zatajenia dowodów. - _ W piśmie pan premier informuje prokuraturę o tym, że w jego ocenie poseł Antonii Macierewicz nie przekazując prokuraturze dowodów, na które powołuje się, mające świadczyć o tym, że rzekomo trzy osoby przeżyły katastrofę smoleńską dopuszcza się przestępstwa _ - mówi rzecznik prokuratury.

Zawiadomienie zostanie przeanalizowanie i wyznaczona prokuratura podejmie ewentualnie decyzję o wszczęciu śledztwa - bądź nie. Istnieje możliwość przesłuchania Antoniego Macierewicza, ale o tym zdecyduje już prokurator prowadzący sprawę.
Prokuratura powtarza, że żadne dowody nie wskazują na to, żeby ktoś przeżył katastrofę smoleńską.

- _ Prokuratorzy wykluczają, aby ktokolwiek mógł tę katastrofę przeżyć biorąc pod uwagę cały szereg okoliczności, które są badane. Chociażby podstawowy argument, że Tupolew to maszyna ważąca kilkadziesiąt ton i uderzyła w ziemię z prędkością ponad dwustu kilometrów na godzinę. Takiej katastrofy nikt nie mógł przeżyć _ - mówi Mateusz Martyniuk.

Poseł PiS i szef parlamentarnego zespołu badającego tragedię smoleńską powiedział w ubiegłym tygodniu, że _ trzy osoby mogły przeżyć katastrofę _. Zdaniem Antoniego Macierewicza, istnieją relacje wiarygodnych świadków, które na to wskazują.

Czytaj więcej w Money.pl
Wałęsa przed sądem? Jest zażalenie Do prokuratury wpłynęło zażalenie na odmowę wszczęcia śledztwa w sprawie wypowiedzi Lecha Wałęsy o homoseksualistach.
Posłowi PiS grozi rok pozbawienia wolności Były marszałek województwa podlaskiego Dariusz Piontkowski, który - według prokuratury - podejmował decyzje już po odwołaniu z funkcji, uważa, że nie ucierpiał na tym ani urząd marszałkowski, ani województwo.
Czy Macierewicz udostępnił raport legalnie? Senator PO Jan Filip Libicki zwrócił się do marszałek Sejmu Ewy Kopacz o zbadanie, czy poseł PiS Antoni Macierewicz nie naruszył konstytucji.
Tagi: raport macierewicza, macierewicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz