Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DNA bliźniaków utrudnia śledztwo w sprawie napaści seksualnych

0
Podziel się:

Policja w Marsylii aresztowała 24-letnich braci w związku z napaściami seksualnymi na kobiety. Na pewno jeden z nich napadał, lecz nie wiadomo który.

DNA bliźniaków utrudnia śledztwo w sprawie napaści seksualnych
(__DODO/CC/Flickr)

Policja w Marsylii aresztowała 24-letnich braci bliźniaków w związku z napaściami seksualnymi na kobiety. Na pewno jeden z nich napadał, lecz nie wiadomo który. Standardowe testy DNA nie mogą tego dowieść, bardziej zaawansowane są bardzo drogie.

24-letni identyczni bracia, bezrobotni kierowcy, o imionach Elwin i Yohan zostali zatrzymani w piątek na podstawie nagrania z kamery w autobusie - informuje w niedzielę BBC.

W Marsylii, na południu Francji, między wrześniem 2012 a styczniem bieżącego roku doszło do sześciu podobnych napaści na kobiety w wieku od 22 do 76 lat. Jedna z ofiar rozpoznała na nagraniu jednego z braci jako napastnika, nie mogła ich jednak rozróżnić, gdy pokazano ich jej po kolei.

Według BBC śledczy wciąż nie wiedzą, który z braci jest odpowiedzialny za napaści, a może być też tak, że obaj.

Ślady DNA przestępcy lub przestępców znaleziono na ciele ofiar, lecz i to nie pomogło, bo DNA bliźniąt jednojajowych są bardzo podobne. Dopiero bardziej wnikliwa analiza mogłaby ujawnić różnice, lecz koszt takiego badania to - jak powiedzieli policji eksperci - około 1 mln euro.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)