Notowania

urlop macierzyński
18.03.2013 13:27

Dłuższe urlopy macierzyńskie dla wszystkich? Nie ma szans

Minister pracy i polityki społecznej przypominał dziś dziennikarzom, że przygotowywana ustawa i tak obejmuje osoby, którym urodziły się dzieci przed wejściem w życie ustawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Matloch/Reporter)

Według założeń przedstawionych przez resort pracy, prawo do przedłużenia urlopu macierzyńskiego na nowych zasadach będą mieli wszyscy, którzy w dniu wejścia w życie ustawy, będą na takim urlopie już przebywać.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreśla, że objęcie całego rocznika 2012 nowymi regulacjami, oznaczałoby wydatki dla budżetu w wysokości 2,5 mld złotych. Według Władysława Kosiniak-Kamysza, nie ma zagrożenia dla wrześniowego terminu wejścia w życie ustawy. Minister ocenia, że jej projekt w kwietniu trafi do Sejmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Sędziowie orzekli: wyliczenia Sejmu "lipne" Trybunał Konstytucyjny orzekł, że wypłacanie dodatku do świadczenia rodzinnego jedynie na dwoje dzieci, podczas gdy osierocone rodzeństwo może być liczniejsze, jest zgodne z konstytucją.
Rewolucja. Dzieci homosekualistów będą... Holenderskie dzieci powinny mieć więcej niż dwoje rodziców. Tego chce część posłów holenderskiego parlamentu.
Pomysły premiera dobre, ale nie do wykonania Donald Tusk zapowiedział wydłużenie urlopu macierzyńskiego. Jak to przełoży się na trudną sytuację w rodzinach?
Tagi: urlop macierzyński, urlop, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz