Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadki drogowe
06.05.2013 20:47

Długi weekend tragiczny na drogach, ale nie wszędzie

77 ofiar śmiertelnych i 949 rannych - to bilans długiego majowego weekendu na polskich drogach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

*77 ofiar śmiertelnych i 949 rannych - to bilans długiego majowego weekendu na polskich drogach. Te tragiczne dane policja przedstawiła w dniu, gdy w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Na szczęście na drogowej mapie Polski są miejsca, gdzie tegoroczna majówka była bezpieczniejsza niż zwykle. *

Jednym z nich jest powiat siedlecki, gdzie mimo że przebiegają ważne szlaki komunikacyjne, jak choćby droga krajowa numer 2, w ciągu całego dziewięciodniowego weekendu nie doszło do ani jednego wypadku, w którym ktoś by ucierpiał - powiedział rzecznik tutejszej policji nadkomisarz Jerzy Długosz. Dodał, że w tym czasie doszło do 15 kolizji i zatrzymano 14 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 3,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Siedleccy policjanci ze statystyk są tym bardziej zadowoleni, że to właśnie w tym mieście, w najbliższy czwartek i piątek, odbywać się będzie krajowa debata poświęcona pieszym - jako niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, organizowana przez mazowiecką Komendę Wojewódzką Policji, tutejszy samorząd i Krajowe Centrum Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego.

Poza dyskusją fachowców, na placu generała Sikorskiego w centrum miasta odbędzie się festyn, a na nim m.in. pokazy sprzętu ratowniczego i policyjnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Weekend na drogach. Policjanci sprawdzą... Kończy się przerwa świąteczno-noworoczna, a to oznacza wzmożony ruch na drogach.
Majówka to wielu zabitych i tysiące pijanych 66 osób zginęło, a 846 zostało rannych w 660 wypadkach, do jakich doszło na drogach w ciągu ostatnich dziewięciu dni - poinformowała Komenda Główna Policji.
Tragedia na drodze. Jedna osoba nie żyje Po zderzeniu busa z ciężarówką zablokowana jest droga krajowa nr 11 w Przygodzicach (wielkopolskie).
Tagi: wypadki drogowe, wypadki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz