Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dla piratów nowy egzamin na prawo jazdy

0
Podziel się

Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji przypomina, że na niedługim odcinku pirat może dostać wystarczającą liczbę punktów karnych i stracić prawo jazdy.

Dla piratów nowy egzamin na prawo jazdy
(Artur Barbarowski/East News)
bEiJYsGd

Piraci drogowi powinni pamiętać o nowych egzaminach na prawo jazdy. Policja ostrzega, że w długi weekend na drogach jest więcej kontroli, a przekraczający prędkość łatwo mogą stracić prawo jazdy. Wszystko przez kontrole kaskadowe, czyli następujące po sobie w niewielkiej odległości.

Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji przypomina, że na niedługim odcinku pirat może dostać wystarczającą liczbę punktów karnych i stracić prawo jazdy:

- _ Nie chcę straszyć kierowców, ale w 2012 roku policja sporządziła ponad 10 tysięcy wniosków o sprawdzenie kwalifikacji. Co to znaczy? Taka osoba musi ponownie zdawać egzamin - teoretyczny według nowych zasad, egzamin praktyczny na placu manewrowym, a także egzamin praktyczny w ruchu drogowym _ - przestrzega Konkolewski.

bEiJYsGf

Policjanci ostrzegają też, żeby nie wsiadać za kierownicę nawet po przysłowiowym jednym piwie:

- _ Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla pijanych kierowców. Jedno jasne piwo zawiera 25 gramów czystego alkoholu etylowego i mężczyzna, który waży 100 kilogramów, po wypiciu jednego piwa, po jednej godzinie, średnio statystycznie ma we krwi około 0,35 promila alkoholu _ - podkreśla
Marek Konkolewski.

Policjanci drogówki i inspektorzy transportu drogowego sprawdzają nie tylko dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zwracają uwagę też na stan techniczny samochodów, trzeźwość kierowców czy zapięcie pasów.

Czytaj więcej w Money.pl
Znaleźli 7 kg amfetaminy w domu sportowca W jego mieszkaniu znaleziono blisko 7 kg amfetaminy, marihuanę oraz tytoń bez polskich znaków akcyzowych.
Minister zachwycona szwedzką policją _ Spodobał mi się sposób, w jaki szwedzka policja wykorzystuje Facebook do kontaktu ze społeczeństwem _ - stwierdziła pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania .
Ruchu oburzonych nie poparł demonstracji Rozproszeni na niewielkie grupki uczestnicy demonstracji obrzucali policję kamieniami. Ruch w śródmieściu Madrytu był częściowo zdezorganizowany.
bEiJYsGG
KOMENTARZE
(0)