Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Deregulacja zawodów. Jutro Gowin spotka się z SLD

0
Podziel się

O godz. 10 minister sprawiedliwości Jarosław Gowin spotka się w Sejmie z klubem SLD w sprawie propozycji deregulacji zawodów

Deregulacja zawodów. Jutro Gowin spotka się z SLD
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDZPJAzV

Zaplanowane są też kolejne spotkania Gowina w kwestii deregulacji: na pojutrze z klubem Ruchu Palikota, a na przyszły wtorek - Solidarnej Polski.

_ - W środę o godz. 10 minister sprawiedliwości Jarosław Gowin spotka się w Sejmie z klubem SLD w sprawie propozycji deregulacji zawodów _ - poinformowała rzecznika ministra Patrycja Loose.

Minister sprawiedliwości rozmawiał w sprawie deregulacji już z posłami PiS. Gowin deklarował, że będzie chciał się też spotkać z przedstawicielami innych klubów opozycyjnych, gdyż liczy na ich poparcie przy wprowadzaniu zmian deregulacyjnych.

bDZPJAzX

Szef resortu sprawiedliwości na początku marca zaprezentował transzę pierwszych 49 zawodów regulowanych (z ogólnej liczby 380), do których dostęp ma zostać ułatwiony lub całkowicie otwarty. Dalsze plany obejmują deregulację dostępu do kolejnych około 200 profesji.

O deregulacji zawodów czytaj więcej w Money.pl
Będą się kłócić o konstytucję? Na to się zanosi Minister liczy na kompromis, Adam Hofman z PiS sugeruje zmiany w ustawie zasadniczej.
Lista uwolnionych zawodów ma być szersza Reforma deregulacyjna jest niezbędna i przyniesie wiele korzyści nie tylko dla państwa, ale również dla jego obywateli.
bDZPJAAy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)