Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Demonstracje w Tajlandii. Premier przebywa poza Bangkokiem

0
Podziel się:

Biuro premier poinformowało, że przebywa ona 150 kilometrów od Bangkoku, gdzie pełni oficjalne obowiązki. Nie ujawniono jednak dokładnego miejsca jej pobytu.

Demonstracje w Tajlandii. Premier przebywa poza Bangkokiem
(Dennis Wong/CC BY 2.0/flickr)
bEUTyOQB

Premier Tajlandii Yingluck Shinawatra opuściła Bangkok i przebywa 150 kilometrów od stolicy - poinformowało dzisiaj biuro szefowej rządu. W Tajlandii od ponad trzech miesięcy trwają demonstracje obywateli domagających się jej ustąpienia.

Biuro premier poinformowało, że przebywa ona 150 kilometrów od Bangkoku, gdzie _ pełni oficjalne obowiązki _. Nie ujawniono jednak dokładnego miejsca jej pobytu. Dziennikarzy, którzy chcieli się z nią skontaktować, biuro szefowej rządu skierowało do specjalnego konwoju, który miał się udać na miejsce jej pobytu.

Nie potwierdziło natomiast od kiedy szefowa rządu przebywa poza stolicą. Ostatnio widziano ją publicznie w Bangkoku we wtorek.

bEUTyOQD

Demonstranci, których liczba w minionych tygodniach nieco się zmniejszyła, od ponad trzech miesięcy domagają się ustąpienia Yingluck Shinawatry. Premier jest postrzegana jako reprezentantka interesów przebywającego poza krajem brata Thaksina Shinawatry, który za jej pośrednictwem wywiera wpływ na politykę rządu. Były szef tajlandzkiego rządu został zaocznie skazany w 2008 r. na więzienie za korupcję.

Chcąc wyjść z kryzysu politycznego, władze 2 lutego zorganizowały przedterminowe wybory. Nie przekonało to jednak opozycji, która chciała odłożenia głosowania do czasu przeprowadzenia reform politycznych. Antyrządowi demonstranci domagają się powołania _ rady ludowej _, której zadaniem byłoby wprowadzenie zmian niezbędnych do ukrócenia korupcji w polityce.

Od trzech miesięcy w protestach w Tajlandii zginęło już co najmniej 17 osób i około 700 zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Protesty w stolicy. Są zabici i wielu rannych Dwie osoby zginęły, a 22 zostały ranne na skutek wybuchu granatu, który eksplodował dzisiaj w pobliżu jednego z głównych miejsc antyrządowych protestów w Bangkoku.
Krwawe starcia w Tajlandii. Są ofiary Przed budynkiem tajlandzkiego ministerstwa obrony na północy Bangkoku, protestują przeciwnicy premier Yangluck Shinawatry, żądając jej ustąpienia.
Tajlandia: masowe aresztowania demonstrantów Tajlandzka policja aresztowała dzisiaj dziesiątki osób w czasie operacji mającej na celu odbicie budynków rządowych z rąk demonstrantów.
bEUTyORe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)