Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Demonstracje w Rosji. Moskiewska policja wygnała opozycjonistów

0
Podziel się:

Moskiewska policja uniemożliwiła przeprowadzenie opozycyjnej demonstracji. Około 40 osób zatrzymano a pozostałych uczestników protestu zmuszono do opuszczenia placu.

Demonstracje w Rosji. Moskiewska policja wygnała opozycjonistów
(tinou bao/CC/Flickr)

Moskiewska policja uniemożliwiła przeprowadzenie opozycyjnej demonstracji. Około 40 osób zatrzymano a pozostałych uczestników protestu zmuszono do opuszczenia placu na Łubiance. Zwolennicy opozycji chcieli uczcić pierwszą rocznicę masowych protestów w obronie demokratycznych wyborów.

Mimo braku zgody władz Moskwy na Łubiankę przyszło kilka tysięcy zwolenników opozycji. Większość z nich złożyła białe kwiaty obok kamienia - pomnika, poświęconego ofiarom represji stalinowskich. Na początku demonstracji policja zatrzymała liderów opozycji, zarzucając im wzywanie do udziału w nielegalnej manifestacji.

Obserwujący wydarzenia na Łubiance przedstawiciele organizacji broniących praw człowieka przyznają, że funkcjonariusze policji uniemożliwili przeprowadzenie demonstracji stosując dość łagodne metody.

_ - Jesteśmy zadowoleni, bo nie było tak źle jak można było się spodziewać. Przygotowując raport zwrócimy jeszcze uwagę na to, jak traktowane są osoby zatrzymane _ - dodaje jedna z obserwatorek. Na Łubiance pozostali już tylko funkcjonariusze policji. Demonstrantów zmuszono, aby specjalnym korytarzem przeszli do najbliższej stacji metra.

Czytaj więcej w Money.pl
Szykowali kolorową rewolucję w Rosji Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej potwierdził, że dysponuje dowodami na to, że rosyjscy opozycjoniści podżegali do takiej rewolucji, jakie na początku XXI wieku nastąpiły na Ukrainie i w Gruzji; popularnie nazwano je kolorowymi rewolucjami.
Uznali ich za "obcego agenta". Chcą pomocy Moskiewska Grupa Helsińska zwróciła się do potencjalnych rosyjskich darczyńców o pomoc finansową pozwalającą na dalsze funkcjonowanie tej najstarszej w Rosji organizacji pozarządowej.
Niepokoje w Rosji. Walczą o swoją wolność Partia Jabłoko nie chce maszerować razem z komunistami a radykalna lewica z liberałami.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)