Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Demonstracje w Egipcie. Ofiary po wystąpieniach zwolenników Mursiego

0
Podziel się

Według władz, ponad 50 osób odniosło obrażenia, a 20 aresztowano.

Demonstracje w Egipcie. Ofiary po wystąpieniach zwolenników Mursiego
(PAP/EPA)
bEhIBSIB

Dziewięć osób zginęło wczoraj w różnych miastach Egiptu w trakcie demonstracji zwolenników obalonego islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego - poinformowały egipskie władze bezpieczeństwa.

Wśród zabitych jest trzech policjantów, którzy - jak podało wczoraj późnym wieczorem egipskie MSW - zostali zastrzeleni przez islamistów.

Według władz, ponad 50 osób odniosło obrażenia, a 20 aresztowano. Przedstawiciel ministerstwa zdrowia w położonym nad Kanałem Sueskim Port Saidzie powiedział, że w starciach demonstrantów z przeciwnikami Mursiego śmierć poniosła tam jedna osoba, a 21 zostało rannych.

bEhIBSID

Demonstranci najwyraźniej nastawili się tym razem na mniejsze zgromadzenia, unikając w Kairze większych placów oraz miejsc, gdzie znajdowały się dwa obozowiska protestujących islamistów, zlikwidowane 14 sierpnia przez siły bezpieczeństwa; zginęło wówczas ponad 600 ludzi.

Tuż po wczorajszych świątecznych modłach około 500 osób wyszło z meczetu Sahib Rumi w śródmieściu Kairu, skandując hasła przeciwko obecnemu rządowi i popierającemu go wojsku. Także w innych dzielnicach stolicy tysiące ludzi wzięły udział w marszach protestacyjnych. W dzielnicy Muhandissin policja użyła wobec demonstrantów gazu łzawiącego.

W drugim co do wielkości mieście Egiptu Aleksandrii kilka oddzielnych demonstracji zgromadziło ponad 10 tys. uczestników. Marsze protestacyjne odbyły się także w kilku miastach w delcie Nilu, w tym w Tancie oraz w położonych nad Kanałem Sueskim Suezie, Ismaili i Port Saidzie, jak również w Asjucie na południu Egiptu.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/m37907.jpg ) ] (http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/turystyka;w;egipcie;lot;nie;zamierza;zawiesic;polaczen,178,0,1367730.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) LOT nie zamierza zawieszać połączeń z Egiptem Przewoźnik deklaruje też, że w razie czego jest gotowy do ewentualnych dodatkowych lotów, gdyby potrzebna była ewakuacja naszych rodaków z Egiptu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/82/m222802.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dwaj;polacy;zatrzymani;w;aleksandrii;sa;wolni,187,0,1370043.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polacy zatrzymani w Aleksandrii na wolności Prawdopodobnym powodem zatrzymania było to, że spacerowali po ulicach po godzinie policyjnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/m280737.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pucz;w;egipcie;chrzescijanie;boja;sie;protestow;islamistow,170,0,1368234.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Chrześcijanie boją się protestów islamistów Muzułmanie uważają ich za współwinnych obalenia Mursiego.
bEhIBSJe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)