Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Demonstracje w Brazylii. Pobili pułkownika policji i zabrali mu broń

0
Podziel się:

Uczestnicy demonstracji, zorganizowanej wczoraj wieczorem w Sao Paulo w proteście przeciwko wysokim cenom biletów w środkach komunikacji miejskiej, pobili mundurowego.

Demonstracje w Brazylii. Pobili pułkownika policji i zabrali mu broń
(abdallahh/CC/Flickr)
bECgPLph

Departament policji w Sao Paulo poinformował w sobotę na swej stronie internetowej, że podczas demonstracji anarchiści z ugrupowania Czarny Blok zaczęli rozbijać okna wystawowe, niszczyć bankomaty oraz przejścia obrotowe i inne obiekty na głównym dworcu autobusowym. Kilkunastu demonstrantów zaatakowało pułkownika Reynaldo Rossiego, obaliło go na ziemię i złamało mu obojczyk.

Policji nie udało się odzyskać pistoletu i radia Rossiego. Wielkie protesty przeciwko wysokim cenom biletów i fatalnej jakości transportu miejskiego organizowane są w różnych miastach brazylijskich od czerwca tego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Narodził się nowy gigant naftowy. Gdzie? Do narodzin nowego światowego giganta naftowego doszło 21 października w Barra da Tijuca, rozrywkowo-turystycznej dzielnicy Rio de Janeiro. Przetarg na eksploatację złóż Libra ogłosiła prezydent Dilma Rousseff.
Przywódcy poza inwigilacją? "Śmieszne" - _ Myślenie, że przywódcy są poza sferą działania zagranicznego wywiadu, jest śmieszne _ - powiedział były wysoki rangą funkcjonariusz wywiadu USA.
Brazylijczycy nie chcą tajnych głosowań Izba Deputowanych, niższa izba brazylijskiego parlamentu, opowiedziała się za zniesieniem tajnych głosowań, co było jednym z żądań antyrządowych demonstrantów.
bECgPLpK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)