Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
libia
30.05.2014 19:57

Demonstracje poparcia dla generała walczącego z islamistami

Tysiące Libijczyków wyszły na ulice Trypolisu i innych miast, demonstrując poparcie dla zbuntowanego generała Chalify Haftara, który prowadzi zbrojną kampanią przeciwko islamistycznym milicjom na wschodzie kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Tysiące Libijczyków wyszły w piątek na ulice Trypolisu i innych miast, demonstrując poparcie dla zbuntowanego generała Chalify Haftara, który prowadzi zbrojną kampanią przeciwko islamistycznym milicjom na wschodzie kraju.

Demonstranci protestowali zarazem przeciwko zdominowanemu przez islamistów parlamentowi i nowo mianowanemu, popieranemu przez Bractwo Muzułmańskie premierowi Ahmedowi Majtikowi, skandując _ armia godności nadchodzi _.

Podobne demonstracje poparcia dla Haftara odbyły się w zeszłym tygodniu. Zbuntowany generał zapowiada zdławienie islamistycznych milicji popieranych przez parlament i przywrócenie stabilności w kraju po trzech latach chaosu, jaki zapanował, gdy w 2011 roku obalony został dyktator Muammar Kadafi.

Haftar z zadowoleniem wita te uliczne demonstracje, podkreślając, że dają mu one _ mandat do walki z terroryzmem _.

Rząd w Trypolisie nie jest w stanie zapanować nad dziesiątkami milicji, które pomagały w obaleniu Kadafiego, ale teraz nie liczą się z władzami centralnymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Pociski trafiły w pas startowy. Loty odwołane Libijskie władze zamknęły lotnisko w Trypolisie po tym, jak o świcie w pas startowy trafiły dwa pociski - podano w stolicy Libii.
Atak na siedzibę sztabu generalnego Armia libijska odparła atak na siedzibę sztabu generalnego w południowej dzielnicy Trypolisu. Napastników nie udało się zidentyfikować.
Krwawe starcia w Libii. Dziś początek strajku W rezultacie starć co najmniej 43 osoby poniosły śmierć a ponad 450 zostało rannych.
Premier Libii mógł zginąć. Miał szczęście Uzbrojeni napastnicy ostrzelali dziś mieszkanie Ahmeda Majtika, ale szefa rządu w nim nie było.
Tagi: libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz