Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Debata preydencka Gronkiewicz-Waltz - Sasin. Znamy termin spotkania

0
Podziel się:

Debata ma dotyczyć wizji i najważniejszych problemów stolicy, w tym spraw społecznych, edukacji, kultury, infrastruktury, komunikacji, także wykorzystania środków unijnych.

Debata preydencka Gronkiewicz-Waltz - Sasin. Znamy termin spotkania
(Platforma Obywatelska, Reporter)

Debata ubiegającej się o reelekcję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO) i kandydata PiS Jacka Sasina odbędzie się w sobotę o godz. 17.30 w gmachu Telewizji Polskiej przy Pl. Powstańców Warszawy - poinformował szef sztabu Gronkiewicz-Waltz Marcin Kierwiński.

Informację tę potwierdził szef sztabu Sasina Adam Kwiatkowski._ - Hanna Gronkiewicz-Waltz zaapelowała do Jacka Sasina o tę debatę - cieszymy się, że Jacek Sasin pozytywnie odpowiedział na ten apel, stąd to jutrzejsze spotkanie. Wydaje nam się, że na tej debacie mogą być poruszone wszystkie ważne tematy dla Warszawy i warszawiaków _ - podkreślił Kierwiński.

Debata ma dotyczyć wizji i najważniejszych problemów stolicy, w tym spraw społecznych, edukacji, kultury, infrastruktury, komunikacji, także wykorzystania środków unijnych.

Debata transmitowana będzie w trzech stacjach: TVP Info, TVN24 i Polsat News; dziennikarze wszystkich tych telewizji będą zadawać kandydatom pytania. Gronkiewicz-Waltz i Sasin będą mogli też kierować pytania do siebie wzajemnie.

Kwiatkowski ma nadzieję, że sobotnia debata nie będzie jedyną pomiędzy obecną prezydent i jej kontrkandydatem z PiS. _ W ciągu godziny nie da się omówić wszystkich istotnych dla Warszawy spraw _ - powiedział poseł PiS. Sam Sasin zaproponował w środę, by odbyły się trzy debaty.

Druga tura wyborów prezydenckich w Warszawie odbędzie się 30 listopada. Według danych przedstawionych przez PKW, w pierwszej turze wyborów na Gronkiewicz-Waltz głosowało 47,19 proc. mieszkańców stolicy; na Sasina - 27,31 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
NIK bierze pod lupę system informatyczny PKW Kontrolerzy sprawdzą czy urzędnicy budowali go _ w sposób zgodny z prawem i gospodarny _. Wciąż nie wiadomo, kiedy poznamy wyniki wyborów.
Sasin stawia na debatę z Gronkiewicz-Waltz Kandydat PiS na prezydenta Warszawy zwrócił uwagę, że według cząstkowych danych w niektórych dzielnicach wygrywa z Hanną Gronkiewicz - Waltz.
PO jednak wygrało? Bierze fotele prezydentów Na osiem badanych miast w pięciu najwyższe wyniki w rywalizacji o fotel prezydenta miasta uzyskali kandydaci Platformy Obywatelskiej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)