Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dania przystąpi do koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu

0
Podziel się:

Dania wyśle siedem myśliwców F-16 do Iraku w ramach koalicji pod wodzą Stanów Zjednoczonych, atakującej z powietrza cele ekstremistów.

Dania przystąpi do koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu
(PAP/EPA)

Dania wyśle siedem myśliwców F-16 do Iraku w ramach koalicji pod wodzą Stanów Zjednoczonych, atakującej z powietrza cele ekstremistów z Państwa Islamskiego - poinformowała premier Helle Thorning-Schmidt.

Na konferencji prasowej szefowa rządu ujawniła, że oficjalną prośbę USA o wsparcie kampanii przeciwko Państwu Islamskiemu otrzymała poprzedniego dnia wieczorem.

Zastrzegła, że duńskie maszyny będą operować tylko w irackiej przestrzeni powietrznej, a nie nad Syrią.

_ - Rząd jest więc gotów szybko wysłać siedem myśliwców F-16 do udziału w tej operacji _ - powiedziała Thorning-Schmidt.

Dodała, że oczekuje, iż parlament w przyszłym tygodniu zaaprobuje udział Danii w koalicji, po czym F-16 od razu rozpoczną działania.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/m321129.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/panstwo;islamskie;w;syrii;i;iraku;duzo;dzihadystow;z;europy,251,0,1624827.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Syrii i Iraku dużo dżihadystów z Europy Liczba dżihadystów z Europy, biorących udział w walkach w Syrii i Iraku, wzrosła w ostatnim czasie do _ około 3 tysięcy _ - poinformował unijny koordynator ds. zwalczania terroryzmu Gilles de Kerchove.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/m111455.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamachy;dzihadystow;udaremnione;w;belgii,170,0,1621930.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zapobiegli zamachom dżihadystów Władze nie ujawniły jednak, ze względu na opinię publiczną, jakie mogły być potencjalne cele zamachów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/m307490.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/amerykanie;bombarduja;islamistow;i;groza;syrii,246,0,1618678.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Amerykanie bombardują islamistów i grożą Syrii Nalot pod Bagdadem przeprowadzono na prośbę irackich wojsk atakowanych przez dżihadystów. Odpowiemy na wszelkie próby zestrzelenia przez syryjską obronę przeciwlotniczą - grozi Biały Dom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/m319377.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/obama;przekonany;ze;pokona;panstwo;islamskie,247,0,1617399.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obama pewien, że pokona Państwo Islamskie Prezydent USA Barack Obama wyraził przekonanie, że Stany Zjednoczone przyjęły prawidłową strategię.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)