Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czy to był zamach? Szef CBA na celowniku

0
Podziel się:

Jest postępowanie sprawdzające w sprawie rzekomego zamachu na szefa CBA Pawła Wojtunika - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Czy to był zamach? Szef CBA na celowniku
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Jest postępowanie sprawdzające w sprawie rzekomego zamachu na szefa CBA Pawła Wojtunika (na zdjęciu) - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Chodzi o zdarzenie sprzed dwóch tygodni: nieznani sprawcy bądź sprawca odkręcił mu śruby w kole prywatnego samochodu, którym jechał z córką. Cudem uniknął wypadku.

Śledczy na razie wszczęli postępowanie wyjaśniające po czym za 30 dni podejmą decyzję co do dalszego toku sprawy mówi prokurator Dariusz Ślepokura.

- _ Nie mieliśmy w tej sprawie zawiadomienia ani BOR, ani Pawła Wojtunika, ale wszczynamy postępowanie sprawdzające z urzędu _ - potwierdza Ślepokura.

_ Super Express _ sugerował w tekście, że są to porachunki mafii, którą - wiele lat temu - jako policjant CBŚ - ścigał Paweł Wojtunik.

Prokuratura najpierw chce jednak sprawdzić czy w ogóle doszło do takiego zdarzenia. Czynności w tej sprawie zlecono Komendzie Stołecznej Policji. Działania sprawdzające wdrożono w kierunku przestępstwa narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera korupcyjna. 200 tys. euro łapówki i ... Osobie pełniące funkcje publiczną, która przyjmie korzyść materialną lub jej obietnicę, grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.
Szef CBA przestrzega przed prowokacjami _ Nie ma możliwości, żeby ta metoda była wdrażana jako narzędzie testowania obywateli. _
Zarząd PKP donosi do CBA. Na swoje spółki W ich wyniku spółki zapłaciły ok. 30 mln zł za usługę, która mogłaby kosztować 550 tys. zł.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)