Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gis
20.08.2014 11:05

Czy Polsce zagraża wirus ebola?

Aby zapobiec przedostaniu się wirusa do Polski, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo epidemiologiczne współpracują szczególnie ze służbami lotnisk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Army Medicine)

W Europie mamy głównie epidemię strachu przed ebolą, a nie epidemię samej choroby stwierdził w Polskim Radiu 24 Marek Posobkiewicz, Generalny Inspektor Sanitarny.

_ - U osób, które wróciły z Afryki i nie maiły kontaktu z chorymi, zmarłymi oraz zachowywały podstawowe zasady higieny, picie przegotowanej lub butelkowanej wody, jedzenie umytych owoców, zakażenie jest minimalne _ - dodał ekspert. Mimo wszystko, osoby takie powinny zostać poddane kwarantannie.

Aby zapobiec przedostaniu się wirusa do Polski, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo epidemiologiczne współpracują szczególnie ze służbami lotnisk.

W razie otrzymania sygnału np z samolotu, uruchamiane są procedury kontroli, w ramach których może dojść do izolacji pojedynczych osób lub całej grupy, podobnie jak było w Niemczech - podkreślił Generalny Inspektor Sanitarny.

_ - Mimo iż zagrożenie zakażeniem wirusem ebola jest w Polsce niewielkie, trzeba zachować szczególną czujność, aby nie została ona uśpiona _ - dodał Marek Posobkiewicz.

Czytaj więcej w Money.pl
WHO wzywa do kontroli na lotniskach WHO wskazała też, że pasażerowie powinni dbać o czystość rąk oraz unikać bezpośredniego kontaktu z płynami ustrojowymi osób zarażonych.
Trzeba sześciu miesięcy na opanowanie Eboli Aktualne dane o skali epidemii mogą być "znacząco zaniżone".
Walczył z epidemią. Zabił go wirus Ebola Dr Modupeh Cole, renomowany lekarz, który walczył w epidemią Eboli w szpitalu Connaught w Freetown. To drugi lekarz, który padł ofiarą epidemii w Sierra Leone.
Tagi: gis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz