Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
palestyna
16.07.2014 17:28

Czworo dzieci zginęło w operacji izraelskiego lotnictwa

Jeszcze jedno dziecko wciąż pozostaje w stanie krytycznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(michael loadenthal/Flickr)

To bilans południowego ataku na plaże w Gazie. W ostrzale z kanonierki izraelskiej marynarki wojennej - poinformowały palestyńskie źródła medyczne. Jeszcze jedno dziecko jest w stanie krytycznym.

Dzieci bawiły się na plaży w odległości 200 metrów od hotelu, gdzie mieszkają zagraniczni dziennikarze. Pytany o incydent rzecznik izraelskiej armii w Tel Awiwie odpowiedział, że obecnie trwa jego sprawdzanie.

_ - Dzieci grały w piłkę na plaży. Wszystkie miały nie więcej niż 15 lat. Gdy pierwszy pocisk trafił w ziemię, rozpierzchły się, lecz dosięgnął je drugi pocisk _ - powiedział naoczny świadek.

Plaża w Gazie jest częstym celem nalotów od rozpoczęcia 8 lipca przez Izrael ofensywy izraelskiego wojska w Strefie Gazy w reakcji na stałe ostrzeliwanie przez palestyński radykalny Hamas państwa żydowskiego. Łącznie podczas ofensywy izraelskie lotnictwo dokonało tu ok. 1,5 tys. ataków. W tym samym czasie palestyńscy bojownicy wystrzelili ponad 1 200 rakiet w stronę Izraela.

Według przedstawicieli resortu zdrowia w Gazie od momentu izraelskiej operacji liczba zabitych Palestyńczyków wzrosła do 207; są to głównie cywile. Po stronie Izraela zginęła jedna osoba.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak wygląda życie w Strefie Gazy. Zniszczyli wszystko Mieli opuścić domy do południa, a jeśli nie - życie ich rodzin mogłoby znaleźć się w niebezpieczeństwie, informowały ulotki.
Prezydent Autonomii Palestyńskiej chce ochrony Mahmud Abbas przekazał list zaadresowany do jej sekretarza generalnego Ban Ki Muna.
Konflikt w Izraelu. Wystrzelono kolejne rakiety na Tel Awiw Wcześniej, po raz pierwszy od rozpoczęcia ofensywy, izraelskie wojska lądowe weszły do północnej części Strefy Gazy.
Egipt ponownie zamyka ważną granicę Oczekujący dzisiaj przed przejściem ranni musieli powrócić do palestyńskich szpitali.
Tagi: palestyna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz