Notowania

Przejdź na
dziecko
06.08.2009 07:12

Czuma o surogatkach: "Handel ludźmi"

Minister sprawiedliwości uważa, że umowy ws. urodzenia dziecka na zamówienie są nieważne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Minister sprawiedliwościAndrzej Czumauważa, że w przypadku urodzenia za pieniądze dziecka obcym ludziom można mówić o _ handlu ludźmi _. *

Minister komentował sprawę matki zastępczej, która urodziła dziecko i oddała biologicznemu ojcu, a teraz chce je odzyskać.

Minister opowiedział się także za zakazem zapłodnienia in vitro, do czasu, aż kwestie z nim związane zostaną uregulowane prawnie, wykluczając np. zamrażanie czy kwalifikowanie zarodków.

Wniosek matki zastępczej wpłynął już do warszawskiego sądu._ - Tu się nadaje niestety słowo handel ludźmi _ - powiedział minister w TVP Info.

Minister podkreślił, że w myśl polskiego prawa każda umowa, która reguluje takie przekazanie dziecka, jest nieważna od samego początku i nie powinna mieć skutków prawnych.

Minister wypowiedział się też na temat in vitro. _ Jestem przeciwko in vitro, uważam, że to jest też igranie z życiem ludzkim. Jestem głęboko przekonany, że życie ludzkie zaczyna się od utworzenia zygoty _ - powiedział Czuma.

- Jak mówił, jest za _ jak największą ostrożnością w tej sprawie; nawet aż do tego stopnia, by zakazać in vitro dopóty, dopóki nie będzie pewności, że żadnych zarodków nie będzie się zamrażać, przechowywać, odrzucać, genetycznie kwalifikować _.

_ - To jest zapowiedź tego, że wolno nam słabsze istoty likwidować, to jest coś obrzydliwego, jak nigdy nie będę stał po stronie czegoś takiego _ - oświadczył Czuma.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Umowa na urodzenie dziecka nie wystarczy ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/umowa;na;urodzenie;dziecka;nie;wystarczy,183,0,488887.html )
Tagi: dziecko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz