Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czuma
10.05.2009 08:30

Czuma lobbował w USA. W swojej sprawie

Minister poskarżył się prokurator generalnej stanu Illinois.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Minister Andrzej Czuma spotykał się z prokurator generalną stanu Illionois, aby lobbować w swej prywatnej sprawie - wynika z informacji _ Newsweeka _.

Na internetowej stronie tygodnika czytamy, że minister był w Chicago tydzień - od 29 kwietnia do 6 maja. Co tam robił? Biuro prasowe resortu sprawiedliwości poinformowało dziennikarzy, że była to podróż prywatna.

Według informacji do jakich dotarł _ Newsweek _ Czuma odwiedził USA, aby uregulować swe słynne długi, ale także po to, aby poskarżyć się amerykańskim władzom na skonfliktowanych z nim działaczy chicagowskiej Polonii.

_ - Czuma spotkał się Lisą Madigan, która jest Prokuratorem Generalnym Stanu Illinois,w którym leży Chicago _ - podkreśla tygodnik.

_ Newsweek _ posiada kopię skargi, jaką Czuma skierował do prokurator Madigan. W dokumencie domaga się, aby amerykańskie władze doprowadziły do usunięcia ze stron portalu ProgressForPoland dokumentów sądowych dotyczących jego długów.

Dziennikarze _ Newsweeka _pytają: dlaczego minister wykorzystał spotkanie z wysokiej rangi amerykańskim urzędnikiem do swych prywatnych celów? Biuro prasowe resortu sprawiedliwości na to pytanie nie odpowiedziało.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: czuma, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz