Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czterech znanych rysowników francuskich było głównym celem ataku

0
Podziel się:

Prezydent Francois Hollande nie ma wątpliwości, że sprawcy zamachu terrorystycznego na redakcję Charlie Hebdo zostaną ujęci.

Czterech znanych rysowników francuskich było głównym celem ataku
(PAP/EPA)

W zamachu zginęło dwanaście osób, cztery są ciężko ranne, a czterdzieści znalazło się w stanie głębokiego wstrząsu psychicznego.

Według źródeł oficjalnych dwóch ubranych na czarno i zamaskowanych napastników po wtargnięciu do budynku redakcji pisma Charlie Hebdo najpierw zastrzeliło znajdującego się na parterze mężczyznę, po czym wtargnęło na piętro do Sali redakcyjnej.

Zamachowcy mieli doskonałe rozeznanie w sytuacji. Ich celem ataków byli przede wszystkim rysownicy, w tym doskonale znani Woliński i Cabu, do których mordercy strzelali z broni maszynowej przez co najmniej pięć minut. Krzycząc, że pomścili proroka uciekli z miejsca zbrodni. Prezydent Francois Hollande nie ma wątpliwości, że sprawcy zostaną ujęci.

Szef państwa poinformował o podjęciu kroków, które mają w najbardziej na to narażonych miejscach zmniejszyć do minimum możliwość podobnego aktu barbarzyństwa. Uruchomiono wszelkie dostępne środki by ująć sprawców. Hollande przyznał, że Francja jest w szoku wywołanym tym zamachem terrorystycznym. W internecie w geście solidarności z redakcją Charlie Hebdo pokazały się rysunki publikowane jakiś czas temu przez pismo, w satyryczny sposób przedstawiające islamskich fundamentalistów.

Czytaj więcej w Money.pl
Strzelanina w Paryżu. 12 ofiar, prezydent Hollande już na miejscu Dwóch zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do znajdującego się w samym sercu Paryża budynku satyrycznego pisma i otworzyło ogień.
Kompromitujące zdjęcia Hollande'a. Romans Według tygodnika, Julie Gayet spędza w Pałacu Elizejskim prawie wszystkie noce.
Francja wyśle więcej wojsk do Afryki Pałac Elizejski poinformował o wzmocnieniu francuskiego kontyngentu w dniu, w którym tysiące muzułmanów w tym kraju podjęły próbę ucieczki ze stolicy kraju, Bangi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)